Новини » Політика 30 серпня, 2018, 18:50
Снєгирьов вважає, що підгрунтям для «Іловайська» стала відсутність боєздатних частин на Донбасі
ZIK
ZIK

Кордон України із країною-агресором виявився відкритим через політику демілітаризації сходу, коли з території Донецької та Луганської областей почали виводити боєздатні частини.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Гість програми, коментуючи перебіг подій під Іловайськом влітку 2014 року, зауважив, що підгрунтям для Іловайської трагедії стала політика демілітаризації сходу, коли з території Донецької та Луганської областей почали виводити боєздатні частини.

«Ось відповідь, чому в нас кордон виявився відкритим, чому нас залишили, кинули на поталу російським агресором. А тому що не було боєздатних частин, тому що була прийнята політика демілітаризації того регіону. Ми гралися у те, що в нас сусід – потенційний агресор – є начебто дружня держава. Ось де витоки Іловайської трагедії – не було боєздатних частин, і тому добробати виконували фактично функцію армії», – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Гість програми процитував слова начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка щодо відсутності російських військ на Донбасі на той момент і нагадав про захоплену в селищі Георгіївка на Луганщині бойову техніку та документи росіян, завдяки чому вперше вдалося встановити військові частини і прізвища російських офіцерів. «Про що говорить пан Муженко? Вже 21-го числа було офіційне підтвердження присутності російських військ на території України. І полонені були, тому мені не зрозуміла його риторика, про що він розповідає», – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Військовий лікар Всеволод Стеблюк переконаний, що замовчувати факти про Іловайську трагедію, з огляду на суспільний резонанс, уже не буде можливо, і цей день знайде своє місце в історії. Що ж до покарання винних, гість програми зауважив: «У нас врешті-решт знайдуть одного цапа-відбувайла. Я навіть здогадуюся, яке його прізвище буде, і на цьому закриють цю справу».

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька область) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії. За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 – потрапили в полон, було втрачено техніки на 300 млн грн.

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що в серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для ЗСУ стратегічного значення та був «одним із тактичних завдань», яке вирішувалось під час масштабної операції на лінії фронту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:12 :27