Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 21:58
Роман Безсмертний назвав найбільших українських землевласників
ZIK
ZIK

Сьогодні три перші рядки в списку українських землевласників займають Юрій Косюк, Петро Порошенко та Андрій Веревський. У їх власності земельні ділянки, що за розмірами сягають від 100 тисяч до півмільйона гектарів.

Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK розповів український дипломат і політик Роман Безсмертний.

Він підкреслив, що агрохолдингів не може бути багато, адже їх власники – це великі орендарі землі.

«Сьогодні можна взяти Юрія Косюка, Петра Порошенка, Андрія Веревського і ще 3-4 людей, які володіють землею, розміром від півмільйона до 100 тисяч гектарів. Це основні власники. Ці троє займають три перші рядки», – підкреслив політик.

Він переконаний, що це все піраміди, які створені для того, щоб з фінансового ринку залучати ресурси під наступний урожай.

«Це свого роду «ф’ючерси», тобто те, що працює наперед. Але гарантувати це ви не можете. Що виходить? Насправді донорів годують начебто мрією. Це мрія про те, що буде. І зрозуміло, що під це виймається щось. Але до чого це веде?» – запитує Роман Безсмертний.

За його словами, через кволість державних інституцій не контролюються ні технологічний процес, ні процедура рекультивації якості земель.

«От їдете ви, їдете навесні, і на багатьох полях, які тільки піднялися, між ними можна побачити хвощі, сосни і таке інше. Йде втрата родючості й закислення ґрунтів. Чому? Бо немає інституту, який би попросив, щоб йому показали хімічний склад землі», – пояснює екс-нардеп.

Окрім цього він відповів на запитання, скільки у Романа Безсмертного як сина землеміра у власності є офіційних земельних угідь, і що він з ними робить.

«Є 7 гектарів землі в рідному Мотижині – це пай мамин і батьківський. Я його засіваю. Ось тільки змолотив пшеницю. В цьому році прекрасний урожай – більше сотні центнерів із гектара вийшло. Саджу картоплю», – зізнається політик.

Нагадаємо, понад тисячу організацій виступили за скасування мораторію на продаж землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 19:09 :44