Новини » Суспільство 30 серпня, 2018, 5:25
Професор Пархоменко назвала плагіатора, що відповідає за якість освіти в Україні
ZIK
ZIK

Сьогодні за визначення напрямів наукових досліджень в Україні відповідає Департамент якості освіти, який очолює плагіатор Руслан Гурак. У 2005 році він захистив свою наукову дисертацію, частина якої є плагіатом російського кандидата юридичних наук, що в 2001 році захистила дисертацію з аналогічною темою.

Про це в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявила професор Тетяна Пархоменко.

Вона переконана, що навчання в Україні однозначно повинно відбуватись українською мовою, але є один дуже важливий момент.

«Справа в тім, що Україна свого часу підписала Хартію регіональних мов. І коли було ухвалено зміни до закону про освіту, не було враховано, що український підпис стоїть під тим документом. Якщо Україна вже взяла на себе певні зобов’язання, потрібно було консультуватись перед тим, як робити такі важливі кроки», – підкреслила експерт.

Як наслідок, була негативна реакція з боку Угорщини та Румунії, які запевняли, що український закон про освіту обмежує у правах представників національних меншин.

Також вона відповіла на питання, хто в Україні визначає напрями наукових досліджень та їх якість.

«Це дуже цікаве питання. Є колишній ДІНЗ – Державна інспекція навчальних закладів – сьогодні це Департамент якості освіти, який очолює підлеглий Лілії Гриневич Руслан Гурак. Це людина, що контролює училища, коледжі, школи. Вона слідкує за якістю освіти», – пояснює Тетяна Пархоменко.

За її словами, Руслан Гурак є плагіатором, що в 2005 році захистив дисертацію кандидата юридичних наук, частина якої є плагіатом із дисертації російської кандидата юридичних наук, що в 2001 році захищала дисертацію з аналогічною темою.

Також пані Тетяна висловила свою думку, чи потрібно вести атестацію для підтвердження наукового ступеня через кожні п’ять років.

«Я думаю, що цього не потрібно робити. Достатньо лише позбавити всіх плагіаторів наукових ступенів, які вони здобули завдяки крадіжці чужої інтелектуальної власності», – переконана професор.

Нагадаємо, раніше Тетяна Пархоменко заявляла, що в науковому середовищі люди бояться заявляти про плагіат попри те, що третина з усієї кількості захищених за часи Незалежності дисертацій є плагіатом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 14:20 :27