Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 17:50
Посадовець Мінсоцполітики пояснив, у якому випадку безробітним не надаватимуть субсидії
ZIK
ZIK

У випадку, коли людина проживає у місті, де є брак робочої сили, але не бажає працювати, тоді на загальних підставах субсидія їй не призначатиметься. Але в кожному з випадків, коли громадянин живе у селі, де є брак робочих місць, будуть індивідуальні рішення щодо надання права на субсидію.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів керівник директорату сім’ї та соціального захисту населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Відповідаючи на питання про те, чи будуть безробітні отримувати субсидію, він наголосив, що в питанні призначення субсидій не можна бути достатньо категоричним – є загальні правила їх призначення, і є певні індивідуальні підходи.

«Ідеально було б, коли б система враховувала всі 100% випадків, у яких можуть перебувати наші громадяни. Але таких систем не буває. Тому в даному аспекті варто зазначити, що застосовується диференційовані підходи», – підкреслив урядовець.

Він навів приклад міст обласного значення, де є дефіцит робочої сили, але громадяни не бажають працевлаштовуватись, у них відсутні доходи, і вони не перебувають на обліку в службі зайнятості.

«Тоді на загальних підставах таким громадянам субсидія не призначається. Якщо ж ми говоримо про сільську місцевість, де навпаки є брак робочих місць, і не достатньо розвинена інфраструктура, щоб людина могла доїхати до інших населених пунктів, де є робота, там вже будуть індивідуальні рішення. Спеціальні комісії при райдержадміністраціях матимуть можливість, вивчивши ситуацію, призначати субсидії», – пояснив Віталій Музиченко.

Тому, переконаний він, у цьому питанні не варто бути доволі категоричним. Мовляв, Міністерство соціальної політики намагається запровадити такі механізми, які б відображали реальний стан речей.

Також він відповів на запитання, чи на рівні Міністерства соціальної політики обговорювалось питання, на скільки може зрости кількість потенційних субсидіантів у випадку підвищення цін на газ для населення.

«Поки що говорити про якесь підвищення ми не можемо. У випадку, коли буде ухвалено остаточне рішення з конкретними цифрами, ми звичайно ж порахуємо, що це означатиме і для отримувачів субсидій, і для державного бюджету. А ті, хто вже зареєстровані як субсидіанти, захищені через систему, й розмір їх платежів залежить виключно від доходів», – запевнив експерт.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд не приймав і не прийматиме рішення, що призведуть до позбавлення комунальних субсидії тих, хто реально потребує державної підтримки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 01:55 :01