четвер, 30 серпня, 2018, 21:43 Суспільство
Понад сотню людей на Черкащині можуть померти через брак інсуліну
ZIK
ZIK

У місті Ватутіне Черкаської області інсулінозалежні не можуть отримати життєво необхідні ліки. Місцева влада розводить руками і переконує, що не має грошей для закупівлі препаратів.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Тетяна Побережська востаннє безкоштовно отримувала інсулін ще в травні. За цей час незряча жінка витратила на препарати усі заощадження, адже коштують вони майже як пенсія – понад тисячу гривень. Наразі ліків у хворої залишилося тільки на тиждень.

«Одних ліків мені потрібно 16 одиниць, а інших – 40 одиниць. Це інсулін продовженої дії, і мені треба саме стільки, щоб я могла жити», – розповіла Тетяна Побережська.

Не отримують інсуліну ще понад півтори сотні жителів Ватутіного, хворих на цукровий діабет. Рецепти у лікарні їм виписують своєчасно, але щоб дістати препарати, в аптеку треба приходити вночі і займати чергу. До того ж, вистачає інсуліну лише на двадцятьох людей.

Натомість у Ватутінській міськраді бідкаються, що медична реформа торкнулася і державної програми із забезпечення інсуліну. Від цього року вартість препаратів компенсують лише частково. Основну суму заклали до місцевого бюджету, втім у скарбниці Ватутіного грошей не знайшлося.

«Ми не могли передбачити, що на початку 2018-го року держава покладе такий додатковий фінансовий тягар на наших людей», – прокоментував перший заступник Ватутінського міського голови Юрій Кубявка.

Щоб погасити борги міста за інсулін і сплатити за ліки до кінця року, потрібно 1,2 мільйона гривень.

«Уже протягом п’яти років місцева влада мала би сплачувати 50% потреби населення на інсулін. Ми не раз зверталися до громад і пояснювали це, утім місцева влада не хоче виділяти такі кошти», – прокоментувала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Як повідомлялося, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому у Львові померла 4- річна дівчинка, не отримавши сироватки від укусу змії.

Дар’я Ополинська, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 03:59 :52