Новини » Суспільство 30 серпня, 2018, 0:40
В Україні перереєстровано першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу

Міністерство охорони здоров’я України перереєструвало першу вакцину з оновленим штамом вірусу грипу, актуальним для епідемічного сезону 2018-2019 рр.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на Державний експертний центр (ДЕЦ) при Міністерстві охорони здоров’я.

Експертизу внесених до штамового складу змін завершено й затверджено наказом міністерства для імунобіологічного препарату «Ваксигрип тетра/Vaxigrip tetre» французького виробництва «Санофі Пастер».

Крім того, завершено експертизу внесення змін до штамового складу препарату «ДжіСіФлю/GCFLU» виробництва «Грін Крос Корпорейшн» (Корея), у зв’язку з чим рада ДЕЦ рекомендувала її до затвердження Міністерством охорони здоров’я.

Ще один імунобіологічний препарат – «Інфлувак» виробництва «Абботт Біолоджікалз Б.В.» (Нідерланди) перебуває на розгляді ДЕЦ.

У свою чергу в Міністерстві охорони здоров’я уточнили, що вакцини від грипу стануть доступні в аптеках протягом місяця. Епідсезон розпочнеться в жовтні 2018 року і триватиме до травня 2019-го. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я циркулюватимуть три штами вірусу грипу (A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09; вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2); вірус, подібний B/Colorado/06/2017).

Як повідомлялося, у 2017 році перереєстрація чотирьох вакцин з оновленим штамовим складом завершилася до кінця вересня. Однак іще протягом місяця після цього спостерігалася затримка із введенням вакцин в обіг. Пацієнти та медики заявили про затягування Державною службою з лікарських засобів і контролю за наркотиками процесу видачі висновків про проходження контролю якості. У свою чергу в службі аргументували це наявністю низки порушень з боку виробників.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 01:21 :51