четвер, 30 серпня, 2018, 8:36 Спорт
Огляд другого дня матчів у відповідь плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19
uefa. com
uefa. com

Наприкінці доби 29 серпня було зіграно три заключні поєдинки у відповідь стадії плей-оф за вихід до групового етапу найпрестижнішого футбольного турніру для клубних команд Європи.

ПАОК (Салоніки, Греція) – «Бенфіка» (Лісабон, Португалія) – 1:4 (1:3)

ПАОК: Пасхалакіс – Вієрінья (к), Креспо, Варела, Матос – Каньяс (Шахов, 64), Маурісіо – Ель-Каддурі (Акпом, 76), Пелкас, Лімніос (Варда, 46) – Прийовіч

«Бенфіка»: Влаходімос – Грімальдо, Жардел (к), Діаш, Алмейда – Фернандеш, Фейса, Піцці (Живкович, 76)- Серві, Сеферовіч (Фелікс, 85), Сальвіо (Семеду, 63)

Голи: Прійовіч (13) – Жардел (20), Сальвіо (26, пенальті; 49, пенальті), Піцці (39)

Попередження: Матос (8), Маурісіо (33), Варела (49), Пелкас (75), Шахов (85) – Алмедйа (1), Жардел (34)

Вилучення: Матос (76, друге попередження)

Перший матч – 1:1

Попри стратегічну перевагу після першого матчу та швидкий гол в другому, «ПАОК» Развана Луческу феєрично програв удома «Бенфіці», пропустивши від лісабонців чотири м’ячі. При цьому, інтрига в протистоянні не дожила й до перерви поєдинку в Салоніках.

«Двоголові орли», які ніколи в історії не грали в груповому раунді Ліги чемпіонів, швидко змусили власні трибуни повірити в заповітний прохід. Бадьорий початок від господарів ще до 13-ї хвилини міг закінчитись голом, але лише вдала комбінації при розіграші штрафного привела до взяття воріт – м’яч на рахунку найкращого бомбардира «ПАОК» в ЛЧ Александра Прійовича, якого нещодавно пов’язували з переходом в київське «Динамо».

Шалені ще до початку зустрічі сектори «Тумби» заревіли ще більше й цим не залишили своїй команді шансів – тільки гнати вперед й не зупинятись. Від цього підопічні Луческу-молодшого швидко перегоріли й ще до перерви втратили все.

Програли стандарт, з якого суперник зрівняв рахунок. Через гарячкові дії голкіпера привезли на рівному місці пенальті й дали гостям вийти вперед. Далі класика – побігли відігруватись й відкрили в захисті зони, давши в руки опоненту найстрашнішу зброю. І той нею скористався.

Окремою жертвою напруги в поєдинку став екс-гравець «Чорноморця» та «Дніпра». Лео Матос не зміг себе стримати під час матчу, через що отримав два попередження. Ось що таке справді тиск трибун.

Попри все «ПАОК» гучно заявив про небезпечність своєї атаки. Навіть Шахов, який вийшов у другому таймі міг відзначитись, якби не сейв Влаходімоса. З «двоголовими орлами» нікому не буде легко в групі Ліги Європи.

«Бенфіка» ж в дев’ятий раз поспіль зіграє в групі Ліги чемпіонів й зробить це заслужено – вони справді є сильнішими в цій парі. Як і в попередніх зустрічах із «ПАОК». Загалом в активі «орлів» тепер три матчі на «Тумбі» й в кожному з них перемога. Така спадщина, як казав Моурінью.

ПСВ (Ейндховен, Голландія) – БАТЕ (Борісов, Білорусь) – 3:0 (2:0)

ПСВ: Йерун Зут, Нік Віргевер (Ніколя Ісіма-Мірен 71), Даніель Шваб, Хосе Тасенде, Гастон Перейро, Йорріт Хендрікс, Люк де Йонг, Ірвін Лосано, Стевен Бергвейн (Доніелл Мален 79), Пабло Пауліно Росаріо (Барт Рамселар 74), Дензел Дюмфріс

БАТЕ: Деніс Щербіцкій, Александар Філіповіч, Станіслав Драгун (Євгеній Березкін 76), Александр Глєб (Мірко Іваніч 30), Алексей Ріос, Неманья Мілуновіч, Єгор Філіпенко, Ігорь Стасєвіч, Яссе Туомінен (Ніколай Сігнєвіч 51), Дмитро Бага, Максим Володько

Голи: Стевен Бергвейн 14, Люк де Йонг 36, Ірвін Лосано 62

Попередження: Хосе Тасенде 82 – Неманья Мілуновіч 47, Алексей Ріос 59

Перший матч – 3:2

БАТЕ свій шанс упустив в домашньому поєдинку. Програвати борисівці права не мали, тим паче, що першими відкрили рахунок. Не сказати, що після капітуляції на рідному стадіоні виїзд до Ейндховена став для білорусів формальністю. Однак те, що ПСВ був великим фаворитом – факт.

І знайти в боротьбі з суперником бодай один аргумент підопічні Олексія Баги не зуміли. Нідерландське небо плакало дощем, але настрій галасливим вболівальникам це не псувало. Ще б пак: ПСВ розгромив опонента і слідом за «Аяксом» пройшов до групового етапу Ліги чемпіонів. Важлива подія для нідерландського футболу.

Стевен Бергвейн забив на 18-й хвилині, виявившись заключною ланкою ланцюжка атаки з вкиданням м’яча з ауту, скидки головою і простим результативним ударом з близької відстані. Якщо на той час у серцях білорусів ще жеврів вогник надії, то гол Люка де Йонга, забитий ударом головою після передачі Хендрікса, безжалісно зруйнував сподівання гостей.

Третій гол, забитий після перерви, вже відіграв лише формальне значення. Ірвін Лосано поліпшив свій гольовий здобуток, оформивши четвертий м’яч у останніх п’яти матчах.

ПСВ (як, до слова, і «Аякс», котрий впевнено здолав «Динамо») буде в третьому кошику при жеребкуванні групового етапу Ліги чемпіонів і має шанси перетнутися з донецьким «Шахтарем». БАТЕ – орієнтовно третій кошик Ліги Європи.

«РБ Зальцбург» (Австрія) – «Црвена Звезда» (Белград, Сербія) – 2:2

«РБ Зальцбург»: Станковіч – Ульмер, Понграчіч, Рамальо, Лайнер – Шлагер (Превляк, 83), Самассеку, Вольф, Едара – Дабур, Дака (Ябо, 69)

«Црвена Звезда»: Борян – Стойковіч, Савіч, Дегенек, Родіч – Крстічіч, Йовічіч – Шиміч (Йованчіч, 37), Бен-Набуан, Радоніч (Гобеліч, 82) – Міліч (Павков, 49)

Голи: Дабур (45), Дабур (48, пенальті) – Бен-Набуан (65), Бен-Набуан (66)

Попередження: Понграчіч (63), Шлагер (80) – Крстічіч (63)

Перший матч – 0:0

Чи повинна команда виглядати приреченою, програючи в два м’ячі в кваліфікації Ліги чемпіонів? Чи повинна, навіть коли суперник має явну перевагу, а у тебе нічого не виходить в атаці? Гравці «Црвени Звезди» вирішили, що ні. Вони змогли завести один одного, знайшли свій шанс, дивом змогли зробити камбек і вперше в історії вивели свою команду до групового етапу Ліги чемпіонів.

Спочатку гра була занадто передбачуваною. Команди показували те, що від них очікували – «Зальцбург» володів м’ячем, гостро атакував, створював моменти, і з завзяттям їх тринькав, особливо відзначився в цьому форвард Дака. «Црвена Звезда» захищалася, намагалася виходити в контратаки, але це виглядало занадто просто і не цікаво. Коли здавалося, що перший тайм завершиться без голів, господарі все ж досягли свого. Андреас Ульмер розкішним пасом знайшов Дабура в штрафній, захисники «Црвени Звезди» втратили форварда і він переправив м’яч у кут воріт.

Початок другого тайму – ще один шок для гостей. Савіч практично на лінії штрафній збив Вольфа, і Джюнейт Чакир, не сумніваючись, поставив на точку. Пенальті впевнено реалізував Дабур. 2:0 – здавалося, що число 13 стане щасливим для «Ред Булла», і нарешті серія з невдалих результатів в кваліфікації Ліги чемпіонів буде перервана. Однак футбол обійшовся з австрійською командою найжорсткішим чином.

Цікавий епізод стався на 61-й хвилині. Павков з Едарою зіткнулися головами в боротьбі за верховий м’яч, епізод спробував дограти Понграчіч і коли підстрибнувши вибував м’яч, приземлився ногою на лежачого форварда «Црвени Звезди». Складно сказати, чи було його дії навмисними, але хавбек гостей Крстічіч дуже завівся і справа ледь не дійшла до великої бійки. Досвідчений Чакир зміг заспокоїти команди і роздав двом учасникам епізоду по жовтій картці. Чи вплинув якось цей епізод на матч? Безпосередньо може і ні. Однак через п’ять хвилин рахунок вже став 2:2.

За дві хвилини два стандарти принесли «Црвені Звезді» два голи. Спочатку далека подача зі штрафного на Павкова закінчилася його невдалим ударом, перехопленням Дегенека і точним навісом на Бен-Набуана. Не минуло й хвилини, як «Црвена Звезда» знову отримала право на штрафний біля центрального півкола, в цьому раз м’яч долетів вже відразу до Дегенека, захисник «Ред Булла» Рамальо знову втратив позицію, Дегенек пробив головою, а м’яч в ворота майже з самої лінії вдруге заніс форвард збірної Коморських островів Бен-Набуан.

Ось так «Зальцбург» розтринькав свою перевагу. Звичайно, психологічно це був сильний удар, проте не можна сказати, що команда Марко Розе зламалася. Добре пробивав зі штрафного Ябо, був момент у Дабура, ледь не виправився за свої помилки Рамальо, тобто шанси вирвати перемогу були. Однак «Ред Буллу» не пощастило. Австрійський клуб поступається «Црвені Звезді» по голам, забитих на виїзді, і його тринадцята поспіль спроба пройти до групового раунду Ліги чемпіонів закінчується невдачею.

2018-09-22 04:37 :05