Aнонси

усі анонси

Коли наступний перерахунок пенсій і як рахується страховий стаж, пояснили у Пенсійному фонді

У четвер, 30 серпня, в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області відбулася «пряма телефонна гаряча лінія» щодо пенсійного забезпечення громадян.

На питання мешканців Львівщини впродовж двох годин відповідав перший заступник начальника головного управління Олександр Сафін.

Як повідомила у коментарі ІА ZIK заступник начальника головного управління – начальник управління обслуговування громадян Руслана Іванкова, такі прямі телефонні лінії відбуваються регулярно і найчастіше громадяни ставлять запитання щодо малого розміру пенсій і проведення перерахунку пенсій.

«Основний перерахунок, який у нас проводиться, – це у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Законодавством передбачено, що коли змінюється прожитковий мінімум, то, відповідно, змінюється мінімальний розмір пенсії і всі надбавки та підвищення, які обчислюються від цього показника. Наступний такий перерахунок буде в грудні цього року, оскільки змінюється прожитковий мінімум до 1497 грн і, відповідно, мінімальний розмір пенсії становитиме цю суму. Це збільшення в порівнянні з теперішнім показником на 62 грн», – зазначила вона.

Також часто звучать запитання щодо нарахування страхового стажу й умов призначення пенсії за віком, оскільки із січня 2018 року необхідний страховий стаж був збільшений на 10 років – до 25 років.

«Страховий стаж у нас обчислюється з січня 2004 року, коли був введений в дію страховий закон. Дуже багато запитань йде від тих осіб, які реєструються на веб-порталі Пенсійного фонду. Там є інформація про особу, про заробіток і про страховий стаж, починаючи з січня 2004 року. І люди запитують, чому, наприклад, не відображений стаж до 2004 року. Ми надаємо роз’яснення, що стаж до 2004 року зараховується за раніше діючим законодавством, тобто за трудовою книжкою. Всі записи, які є в особи у трудовій книжці, звичайно, будуть враховуватися для страхового стажу і, відповідно, для обчислення пенсії», – повідомила Руслана Іванкова.

Також вона пояснила, що ніяких змін в законодавстві стосовно працюючих пенсіонерів немає. Починаючи з жовтня 2017 року, вони отримують пенсію, незалежно від заробітку. Працюючим пенсіонерам і надалі передбачені перерахунки кожні два роки. Окрім того, є нововведення, що тепер перерахунок відбуватиметься автоматично з квітня.

Нагадаємо, що «пряма телефонна гаряча лінія» з керівництвом Головного управління Фонду області проводиться щомісячно в останній четвер з 12:00 до 14:00 години.

Телефон «прямої гарячої лінії»: (032) 255-38-97.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Олександр Шадрін, Надія Савченко та Тетяна Матяш у програмі
Олександр Шадрін, Надія Савченко та Тетяна Матяш у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко Спецпроект з Наташею Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Зеленський доручив розробити стандарти новин для ЗМІ. Сутички у суді Деталі дня | 11.11.19
Зеленський доручив розробити стандарти новин для ЗМІ. Сутички у суді Деталі дня | 11.11.19 Деталі
Листування нардепів із
Листування нардепів із "Джокером". Бійка Геруса та Ляшка | Деталі тижня | 09.11.19 Деталі