Новини » Політика 30 серпня, 2018, 17:12
Клімкін заявив: до розриву договору з Росією вже все готово

Пакет документів щодо денонсації Україною договору про співробітництво з Росією вже підготовлений.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє Укрінформ.

«Ці документи вже підготовлені, весь пакет. Про це можна сказати. Це завжди було нашою позицією, тому ми його опрацювали. В найближчі дні ми внесемо його формально» – сказав він журналістам.

За його словами, Росія порушила «все що можливо» в цьому договорі, починаючи від преамбули, а також «всі статті».

Клімкін пообіцяв у п’ятницю оприлюднити пост, в якому роз’яснити усі порушення Росією своїх договірних зобов’язань за останні 4,5 роки.

Як повідомлялося, договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року в Києві. Згідно з умовами договору, сторони зобов’язувалися, зокрема «поважати територіальну цілісність та суверенітет» одна одної та «підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів».

Згідно з договором, якщо за 6 місяців до закінчення 10-річного терміну дії документа одна зі сторін не повідомить другій про бажання припинити його дію, він автоматично буде продовжений на наступні 10 років.

Таким чином, дія цього договору автоматично буде продовжена на 10 років із 1 квітня 2019 року, якщо Україна не повідомить Росії про намір його припинити до 30 вересня.

Нагадаємо, глава МЗС РФ Сергій Лавров пов’язав бажання Києва вийти з Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (так званого «Великого договору») з наближенням президентських виборів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 10:55 :19