Новини » Світ 30 серпня, 2018, 7:21
Італія домагатиметься ротації портів з прийому біженців

Італія запропонує ввести механізм ротації європейських портів для прийому мігрантів.

Про це повідомила в Facebook міністр оборони Елізабетта Трента, написавши, що виступить із відповідною пропозицією на неформальному засіданні глав оборонних відомств країн ЄС, яке відбудеться у Відні, передає УНН.

«Одна країна не може приймати на себе всю відповідальність за надзвичайну ситуацію, яка повинна лежати на всьому Єврособзі. Завтра від імені італійського уряду запропоную змінити правила європейської місії «Софія». Італія пропонує введення механізму з ротації портів для прийому мігрантів», – написала міністр.

Раніше з дипломатичних джерел стало відомо, що питання про перегляд оперативного плану європейської місії «Софія», що займається порятунком мігрантів у Середземномор’ї і боротьбою з незаконними перевізниками, буде підніматися на неформальних зустрічах міністрів оборони і закордонних справ у Відні. Обговорювати цю тему має намір і глава МЗС Італії Енцо Моаверо-Меланезії, повідомила в середу прес-служба зовнішньополітичного відомства республіки. Раніше на технічній зустрічі Комітету з політики безпеки ЄС згоди прийти не вдалося.

Як вказує новинний канал RAI News 24, із моменту свого створення під егідою Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки у 2015 році силами “Софії”, в якій беруть участь усі країни ЄС за винятком Словаччини та Данії, були врятовані майже 45 тис. мігрантів і затримано понад 150 незаконних перевізників. Крім того, в завдання місії входить підготовка співробітників берегової охорони Лівії. Згідно з діючими правилами, всі врятовані мігранти із кораблів «Софії» доставляються в італійські порти.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 13:57 :28