Новини » Події 30 серпня, 2018, 12:01
Геращенко: Україна ідентифікувала і розшукує 294 безвісти зниклих на Донбасі

Україна ідентифікувала і розшукує 294 людини, які зникли безвісти на Донбасі.

Про це на прес-конференції сказала народна депутатка та співавторка закону про зниклих безвісти Ірина Геращенко, передає «Громадське».

«У списку людей, яких ми розшукуємо 294 особи. Понад 1000 тіл залишаються неідентифікованими за даними Міжнародного комітету Червоного Хреста», – сказала Геращенко.

У 2017 році в зоні бойових дій на Донбасі було ідентифіковано 71 особу, додала депутатка.

Також, за її словами, українська сторона в лютому 2018 року передала росіянам тіла двох загиблих, які були ідентифіковані та впізнані родичами.

За словами Геращенко, на переговорах в Мінську немає жодного прогресу щодо пошуку зниклих безвісти через позицію Росії, оскільки долучення Росії до цього процесу означало б її визнання в участі у війні на Донбасі.

12 липня Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроект «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти».

Ухвалений законопроект визначає поняття «особа, яка зникла безвісти» в контексті міжнародного гуманітарного права, що закріплює права таких людей та надає їм відповідний захист.

Також цей закон забезпечує пошуки людини до тих пір, поки не встановлять її місце перебування чи поховання

Для порівняння, досі людина вважалася померлою, якщо її не знайшли протягом трьох років. І тепер соціальну допомогу родина буде отримувати стільки, скільки зниклого будуть шукати та не визнають померлим. Для розшуку зниклих безвісти осіб у зв’язку з війною на Донбасі планують створити Комісія з питань осіб, зниклих безвісти.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) назвав ухвалення закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» позитивним кроком, який дозволить прискорити розшук та ідентифікацію зниклих осіб.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, який опікується пошуком зниклих на сході України, з початку конфлікту зникло 1500 людей, половина з них – військові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 03:42 :35