Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 14:50
Фурса: Насправді в Україні немає збільшення російських інвестицій
ZIK
ZIK

У 2011-2013 роках в Україні активно тривала експансія російського бізнесу. Відкривалися банки, які оперували коштами, котрі давала в борг їх материнська структура. Зараз же через санкції України ці кредити чисто на папері переводяться в капітал, бо вони не можуть перенести свій бізнес у РФ. Тому це є технічним процесом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Російські інвестиції в Україні дійсно є, але лише на папері. Адже гроші, які відображаються, є лише збільшенням капіталу російських банків саме в Україні», – сказав Фурса.

За його словами, банківські установи, які перебувають під санкціями, не можуть піти з України. Тому вони не можуть повертати борги, які у них накопичилися перед їх материнськими банками у Москві.

«В результаті кредити чисто на папері переводяться з кредиту в капітал, що є технічним процесом. Але він дуже часто відображається як прямі інвестиції. Хоча це чисто технічна операція на балансі російських банків», – зазначив він.

Також він розповів, що раніше Росія докапіталізовувала свої банки.  Але через санкції, впроваджені Україною, рух коштів відбувається лише на її території.

«В українській банківській системі є більше 50 відсотків не погашених кредитів і це дійсно змушувало Росію якось збільшувати капітал. Але зараз причина інша. Фактично, Україна взяла російські банки у заручники. Адже їх неможливо закрити, тому таким чином підтримується їхня життєдіяльність», – вважає інвестиційний банкір.

Він наголосив, що в усіх російських банків в Україні є кредити перед російськими банками, тобто їхніми материнськими структурами.

«Сбербанк» в Україні винен певні гроші «Сбербанку» у Росії, це ж стосується ВТБ і «Промінвесту». Так сталося тому, що у 2011-му та 2013 роках активно впроваджувалася експансія в Україну і коректувалося тут все, що рухалося. Тобто коректували це на гроші, які в борг давала їх материнська структура. Зараз же ці борги, начебто, мають бути повернуті, але це неможливо зробити через заборону виведення капіталу з України», – прокоментував Фурса.

 «На папері відбувалася транзакція, але жодні реальні гроші не зайшли у банки. Тому не правильно подібну інформацію подавати, як інвестицію в Україну. Тому що інвестиції насправді немає, бо ці гроші вже давно зайшли в Україну, а зараз на папері просто провели технічну операцію. Тому насправді немає жодного фінансового збільшення впливу Росії по відношенню до України», – вражає він.

Нагадаємо, попри воєнний конфлікт, у минулому році Росія стала найбільшим українським інвестором. Вона надала 1,6 мільярда доларів, більшість із яких пішли на підтримку російських банків в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:05 :17