Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 12:24
Експерт: У нас має бути ріст ВВП у 6%, щоб встати з колін
ZIK
ZIK

Заяви прем’єр-міністр Володимира Гройсмана про самодостатність української економіки уже за 10 років більше схожі на виступ коміка. Адже він планує досягнути таких показників за рахунок постійних міжнародних запозичень. Це нереальна стратегія, оскільки Україні і без того доведеться віддавати усі прибутки на погашення зовнішніх боргів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Він зазначив: заяви Гройсмана про підняття української економіки за десять років більше нагадують виступ «Містера Біна».

«Людина, яка керує державою, говорить про зростання економіки, яке б базувалось на зовнішніх запозиченнях. До того ж, тут не йдеться про інвестиції, а саме – про запозичення. Він розповідає, як протягом десяти років грамотно буде запозичувати і віддавати кошти, після чого у нас зросте економіка», – обурювався політконсультант.

Чаплига підкреслив: дивлячись на цьогорічні результати ЗНО, невідомо, як Гройсман взагалі збирається покращувати добробут країни.

«Через 5-7 років ці діти ввійдуть на ринок праці. Це люди, які не можуть скоротити дріб. Відтак, який ринок праці ми отримаємо? Хто забезпечуватиме зростання ВВП чи платити мені пенсію? Ніхто, цих виплат просто не буде, адже не буде, кому її зробити», – підкреслив Чаплига.

Тож він переконаний: найперше потрібно змінювати систему освіти, починаючи із дитячих садочків.

«Чим була погана стара система у математиці чи фізиці? Натомість те, що ми отримали зараз – дебілізація, а не реформа. Тому, якщо хочемо щось нове у перспективі, бодай, 20 років, потрібно сьогодні починати із дитячих садочків», – впевнений експерт.

Адже зараз, за його словами, система освіти створила усі умови, щоб до влади прийшли колишні «двієчники, які мстяться вчителям» за погані оцінки у школі.

«До того ж, про яке зростання економіки можна говорити? У нас має бути ріст ВВП у 6% інакше, нам взагалі не встати з колін. Все, що отримуємо, йде на погашення боргів. Нам взагалі немає сенсу тоді розвивати цей ВВП, бо все віддамо за позики», – зазначив Чаплига.

Як повідомлялось, під час виступу на XIII нараді керівників закордонних дипломатичних установ України Володимир Гройсман заявив, що за десять років може зробити Україну економічно самодостатньою державою. За його словами, можливо «перезапозичити» кошти у міжнародних структур на кращих умовах і «виграти час для того, щоб росла національна економіка».


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 17:17 :53