Новини » Політика 30 серпня, 2018, 19:54
Екс-нардеп помітив, що в гуманітарній сфері Україна пов’язана з РФ кількома сотнями угод
ZIK
ZIK

Із перших днів російської агресії у нової провладної еліти української держави з’явилася якась амбівалентність. На словах – захист українських інтересів, а в реальності – або явна, або прикрита співпраця з Росією.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політичний експерт Олесь Доній.

Як відомо, 28 серпня Президент України Петро Порошенко заявив, що найближчим часом очікує від Міністерства закордонних справ пакет документів для початку реалізації процесу щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Олег Доній зауважив, коли тільки-но йде мова про загрозу територіальній цілісності –  держава повинна вжити цілий комплекс заходів для захисту своєї територіальної цілісності.

«А коли вже відбувся акт агресії, то окрім того, що добровольці пішли захищати країну, українська держава повинна була негайно розробити комплекс заходів з протидії агресії і по розірванню відносин в усіх гуманітарних та економічних сферах із країною-агресором. Це не прості процеси. Але треба було це починати від початку», – підкреслив Олесь Доній.

Однак, зауважив експерт, із перших днів російської агресії у нової провладної еліти української держави з’явилася якась амбівалентність.

«Тобто на словах – захист українських інтересів, а в реальності – або явна, або прикрита співпраця в економічних і гуманітарних питаннях. Наприклад, на Подолі працював гуманітарний центр РФ, який промивав мізки українським громадянам. Це питання підняли лиш півроку тому. А що робилося перед тим? Чому не розривалися гуманітарні угоди відразу?» – дивується Доній.

Він додав, що в гуманітарній сфері Україна з’єднана з РФ кількома сотнями угод і домовленостей.

«Хтось із цим щось робить? Ми бачимо, що з’явився гіперпатріотизм на словах, коли почалася президентська кампанія. Але потрібно йти на реальні кроки щодо зменшення співпраці з РФ. Не лише розриванням одного договору. Потрібно це зробити в усіх сферах. А чому влада робить це напередодні президентських виборів, і що вона робитиме після виборів – нам не відомо. Тому є питання, наскільки щирими є заяви з боку нинішньої влади, і що за цим стоїть. Тобто сьогодні питань є більше, аніж відповідей», – прокоментував Олесь Доній.

Як повідомлялося, в Держдумі РФ відреагували на розрив Договору про дружбу з Україною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 03:39 :33