Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 21:20
Екс-міністр економіки не виключає суттєвого підвищення цін на газ
ZIK
ZIK

Якби уряд дослухався до думки експертів, що газу власного видобутку, а це до 20 млрд кубометрів на рік, достатньо для потреб населення та комунальних підприємств, підвищувати ціни не треба було б.

Про це в ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK заявив колишній міністр економіки України (у 1997-1998 роках) Віктор Суслов.

Екс-міністр наголосив, що в Україні не можна було допускати приватизацію комунальних підприємств, як і назагал енергетичного сектору. На його думку, підприємства у сфері, де є монопольне становище, мали би бути під контролем держави.

«Підвищення вартості газу практично неминуче, тому що Україна давно підписалася у програмі співробітництва з МВФ під зобов’язаннями підвищення ціни на газ, і з тих заяв, які недавно були зроблені і Прем’єр-міністром Гройсманом, і деякими нашими міністрами, випливає, що у вересні рішення щодо підвищення вартості газу буде прийняте, і з 1 жовтня ціни будуть підвищені.

Єдине, наразі не відомо, на скільки вони будуть підвищені. Але це може виявитися і значною сумою», – зазначив Віктор Суслов і додав, що це потягне за собою суттєве підвищення цін на опалення та загальне зростання цін, оскільки вартість блакитного палива впливає на вартість виробництва багатьох видів промислової продукції.

Повертаючись до запитання глядачів, як вижити за таких умов, гість програми зауважив, що в уряду немає можливості збільшувати обсяги субсидій, і навпаки, нині тривають заходи зі зменшення кількості отримувачів субсидій. Віктор Суслов наголосив, що якби уряд дослухався до думки експертів, що газу власного видобутку, а це до 20 млрд кубометрів на рік, достатньо для потреб населення та комунальних підприємств, підвищувати ціни не треба було б. Окрім того, газ українського видобутку значно дешевший, аніж імпортний. Так, блакитне паливо можна було би продавати за ціною 2-3 тис. грн за тисячу кубометрів, тобто в 2,5 раза нижче, аніж сьогодні.

«Але в цій сфері досить багато людей, які хочуть із газу власного видобуту витягувати максимальний прибуток, тому цей газ намагаються продавати за цінами, встановленими на хабі у Німеччині із врахуванням вартості доставки до України. Тому й виходить різко завищена ціна. Тому й виходить надприбуток і величезні доходи «Нафтогазу», тому й виходять багатомільйонні премії у керівників. І все це – за рахунок простих бідних громадян України», – резюмував Віктор Суслов.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження спецзобов’язання Нафтогазу на продаж газу за зниженими цінами для потреб населення до 1 жовтня 2018 року.

Додамо, наразі співпраця з МВФ не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу – мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування держбюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 09:16 :57