Новини » Економіка 30 серпня, 2018, 17:27
Допомога у зв’язку з вагітністю не може бути меншою за мінімальну зарплатню, – соцстрах

За кошти Фонду соціального страхування України допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Про це повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

Зазначається, якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати.

«Зазначений вид матеріального забезпечення фінансується Фондом, незалежно від тривалості страхового стажу і, на відміну від допомоги з тимчасової втрати працездатності, має мінімальну гарантію щодо його розміру. Наприклад, якщо застрахована особа працює за основним місцем роботи неповний робочий день та має дохід, менший за мінімальний, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами буде розрахована для неї виходячи із затвердженої мінімальної заробітної плати», – зазначає заступник директора департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції ФССУ Ганна Харченко.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи складає менше 6 місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку за місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та становить 126 календарних днів. Жінкам 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів, або в післяпологовому періоді – додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

Приклад загального розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, виходячи з мінімальної заробітної плати:

(3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами від ФССУ становитиме 15 422,40 грн. Податки та внески із зазначеної суми не стягуються.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 15:44 :27