Новини » Суспільство 30 серпня, 2018, 12:53
«Добрий ZIK» втілив мрію жінки, яка допомагає вихованцям реабілітаційного Центру «Джерело»
ZIK
ZIK

Зореслава Люльчак – жінка, яка виховує дитину з атиповим дитячим аутизмом. Це важка форма хвороби, яка означає, що хлопчик ніколи не стане звичайною дитиною і не буде поводитись так, як усі. Але вона змогла взяти себе в руки і долучилась до допомоги у навчально-реабілітаційному Центрі «Джерело», де згодом її навіть призначили директором.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK.

Ще молода і дуже здібна студентка «Львівської Політехніки» Зореслава Люльчак колись вчилася водночас на двох факультетах, брала активну участь у громадському житті вишу та готувала серйозні наукові праці. Так сталося, що її запросили на два роки поїхати на навчання до Німеччини, але вона дізналася, що носить під серцем дитя. Тому плани кардинально змінились. Ігорчик ріс звичайною дитиною, спочатку повзав, намагався схопити в руки іграшку, робив перші кроки.

«Не було жодних зовнішніх ознак, що мій син є особливою дитиною. Коли Ігорю було більше двох років, у мене були навіть підозри, що він не чує. Бо звернення дитина зовсім не реагувала», – розповіла героїня програми Зоряна Люльчак.

Жахливий день, коли вона почула, що з її Ігорчиком насправді, ніколи не зітреться з її пам’яті. Після відчаю Зореслава вирішила, що сама вилікує сина.

«Я діставала психотропні засоби з Австрії та Швейцарії, які не сертифіковані в Україні, бо хтось мені сказав, що дитині це допоможе, але не допомогло. Коли заходили на базар, він розкидав все: яблука, яйця і втікав так, що неможливо було його зловити», – пригадала героїня проекту.

Зовні хворобу нічого не видавало, але хлопчик ріс зовсім іншим і у звичайних дошкільних закладах його просто не сприймали. Чотири роки Зореслава боролася з особливістю свого сина і за збігом обставин потрапила у «Джерело» – унікальний центр, в якому займаються реабілітацією та соціалізацією особливих дітей.

«В поведінці сина змінилося одразу дуже багато. Адже він потрапив у середовище, в якому зміг взаємодіяти», – вважає жінка.

Зореслава почала волонтерити у «Джерелі» і разом з іншими батьками занурилася у справи центру. Невдовзі вона стала фінансовим консультантом, далі – заступником директора, а потім і директором.

 «Я вважаю, що Зореслава розробила дуже правильну модель управління. Адже вона є директором, який, в першу чергу, дбає про те, що дитині має дати садок чи школа, реабілітоги», – зазначила голова наглядової ради «Джерела» Катерина Гороховська.

Щодня у центр приїжджає більше 70 осіб, серед яких є дуже багато талановитих людей. Саме для них Зореслава вирішила підготувати сюрприз і видати збірку  поезій особливої молоді. Коли молодь з «Джерела» уже зібралася, як їм сказали, на творчий вечір, вони зрозуміли, що насправді прийшли на презентацію власної книжки.

«Насправді для мене випуск цієї збірки був великою несподіванкою. Бо мені казали, що це буде поетичний вечір, де читатимуть наші вірші. А вийшло так, що ми презентували сьогодні нашу збірку. Мене переповнювала велика радість і я дуже втішена з того, що люди зможуть прочитати наші твори», – сказала авторка Христина Смольницька.

«Мені дуже приємно, що нам вдалося створити атмосферу, коли наші гості були відкриті до спілкування і до підтримки нашої молоді. Думаю, що все вдалося», – наголосила директор Центру «Джерело» Зореслава Люльчак.

Зореслава щаслива, що їй укотре вдалося потішити вихованців «Джерела». Однак вона не знала, що таємно від неї почала здійснюватися і її мрія. Адже вона дуже давно хотіла зустрітися зі своїм кумиром – Машею Єфросиніною. І команда «Доброго ZIKу» зробила все для того, щоб вона таки відбулась.

 «Я завжди хвилююся перед зустріччю з такими жінками, в яких були великі випробовування в житті. Коли з’явилася красива жінка з сяючими очима, посмішкою, у мене відлягло від серця, бо я зрозуміла, що це сильна особистість. Таких жінок багато, але ми про них не знаємо. Тому дуже добре, що ви їх показуєте. Бо вони і є справжнє натхнення, адже надають фразі «змінювавти світ» справжнє значення», – розповіла телеведуча Марія Єфросиніна.

Нагадаємо, нещодавно «Добрий ZIK» допоміг жінці, яка самотужки виховує дев’ять доньок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 08:00 :52