Новини » Економіка 29 серпня, 2018, 15:37
Журналіст про премії «Нафтогазу»: Уявіть, якби Порошенко виписував собі бонуси із ВВП
ZIK
ZIK

Мільйонні премії «Нафтогазу», які у структурі виписали за перемогу у Стокгольмському суді над «Газпромом», відкривають очі на підхід української влади до керування державою. Керівники компанії надто цинічно заявили, що мають на них право, хоча це те ж саме, якби Порошенко щороку брав собі відсоток як премію за ВВП.

Таку думку в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK висловив журналіст, засновник проекту «Економічна правда» Сергій Лямець.

Коментуючи премії, які керівництво НАК «Нафтогаз» виписало собі за перемогу над «Газпромом» у Стокгольмському суді, нардеп Сергій Власенко зазначив: якщо цей контракт був таким поганим, його потрібно було розривати. До того ж він додав: не знає жодної державної компанії, яка б виписувала собі премії за виграш того чи іншого суду.

«Так, у комерційних компаніях, часом, таке буває. Однак природа цих підприємств зовсім різна. Натомість я не знаю жодної державної компанії, яка б виписувала собі премії в 1 чи 10%», – зазначив Власенко.

До того ж, за його словами, Україну в Стокгольмському арбітражі представляли юристи, які за це отримали понад 25 мільйонів доларів.

«Так, можна сперечатись, чи ця сума велика, чи ні. Та, як би там не було, юристи за це гроші отримали. До того ж, «Нафтогаз» критикує контракт, однак у 2009 році саме Андрій Коболєв (голови правління «Нафтогазу», – ZIK) був членом делегації України у Москві. Він тоді жодного слова не написав про пункт «бери або плати», який був на той момент типовим для всіх європейських контрактів», – зауважив Власенко.

У свою чергу, журналіст, засновник проекту «Економічна правда» Сергій Лямець звернув увагу на відсутність логіки у такому преміюванні. Мовляв, це те ж саме, якби Порошенко виписав собі одновідсотковий бонус із ВВІП.

«Або ж, наприклад, Володимир Гройсман, який приписує собі будівництво доріг, заявив би, що звів тисячі кілометрів шляхів, тож як премію вирішив за державний рахунок вимостити собі до дачі ще сто кілометрів дороги. Мовляв, він це для держави заробив», – іронізував Лямець.

Тож журналіст підкреслив: саме такі факти відкривають підхід нинішньої влади до управління державою.

«Добре, що це вирвалось назовні, адже тепер українці зможуть оцінити, чому люди йдуть в чиновники. Просто цього разу Коболєв і Вітренко надто цинічно заявили, що мають на це право, прикрившись фіговим листком про те, що взнали про це в останній момент. Однак, насправді ж чиновник йде у владу саме для цього», – переконаний Сергій Лямець.

Як повідомлялось, наприкінці травня наглядова рада НАК «Нафтогаз України» ухвалила рішення виплатити співробітникам компанії премії у зв’язку з перемогою над «Газпромом» у Стокгольмському арбітражному суді. Загальний обсяг виплат вимірювався 1% від суми виграшу в арбітражі, тобто 46,3 млн доларів США.

Тоді ж прем’єр Володимир Гройсман заявив, що скерував листа наглядовій раді «Нафтогазу», щоб там переглянули це рішення. Зайнятись цим питанням обіцяли і в Рахунковій палаті.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:29 :31