Новини » Економіка 29 серпня, 2018, 14:50
Журналіст порівняв маніпуляції «Нафтогазу» із компанією Ілона Маска

Керівництво НАК «нафтогаз» вдається до цілої низки маніпуляцій, адже більшість населення зовсім не розуміє, що ж насправді відбувається на цьому підприємстві.

Таку думку в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK висловив журналіст, засновник проекту «Економічна правда» Сергій Лямець.

Він підкреслив: відповідаючи на різноманітні запитання, зокрема, і щодо ціни газу, керівництво НАК «Нафтогазу» може вдаватись до низки маніпуляцій. Адже більшість українців взагалі не розуміє, про що йдеться.

«Якщо ми зараз почнемо аналізувати, наприклад, аерокосмічну корпорацію Ілона Маска, теж, напевне, знизуватимемо плечима і скажемо: «Ну якось воно та й працює». Те ж саме відбувається із населенням, коли воно чує про «Нафтогаз». Люди розуміють, що десь посеред Києва є якийсь «монстр», він великий та страшний. До того ж від його імені виступає самозадоволений молодий чоловік, який ще й з хрипом доводить, що працює на народ України», – зазначив Лямець.

Тож, на думку журналіста, рівень маніпуляцій, до яких вдається керівництво «Нафтогазу», якраз і базується на тому, що проста людина не може й уявити, що собою являє ця структура. Лямець зізнався: хоча й сам є «профільним економічним журналістом», який дуже довго намагався розібратись у цій темі, однак, зміг зрозуміти лише відсотків 20% із того, що там відбувається насправді.

«Користуючись тим, що ніхто не може навіть уявити собі, що таке НАК «Нафтогаз», Юрій Вітренко (комерційний директор компанії, – ZIK) йде на банальні маніпуляції із інформацією. Як це відбувається? Уявіть собі, що Ахметов став монополістом у поставках електроенергії до Києва. Та на відповідні запитання він переконує, що не є енергомонополістом, бо у кожному магазині продають батарейки. Саме таким є рівень маніпуляцій Юрія Вітренка», – переконаний експерт.

Окрім того, він зазначив: коли йдеться про надприбутки «Нафтогазу», ймовірно, населення все ж припускає, що у цьому є хоч щось хороше. Адже Вітренко часто наголошує, що заробляє гроші і для всього українського населення, яке насправді «є власником компанії».

«Та і тут маніпуляція. Адже він «заробляє гроші для населення», підвищуючи тарифи для тих ж людей. Тобто, населення держави складається по гривні чи по тисячі гривень компанії для того, щоб сформувати прибуток компанії. Це підприємство, нібито, належить самому населенню, однак, насправді єдині, до кого доходить цей прибуток, це ті, хто управляє потоками підприємства», – зазначив Лямець.

У свою чергу, член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук переконаний: реформа ринку газу із технічного питання уже переросла у політичне. Тож його уже й потрібно вирішувати із відповідної позиції.

«Йдеться про заміну людей, які вийшли уже на політичний рівень професійними технічними працівниками», – підкреслив Корольчук.

Окрім того, він зауважив: згідно соцопитувань, приблизно третина українців зазначили, що негативно ставляться до голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

«Тобто, вони його знають і ідентифікують як певне зло на газовому ринку, що принесло їм нещастя у вигляді високих тарифів. Значить населення також розуміє те, що виставлені суми є необґрунтованими», – наголосив Корольчук.

До того ж, за його словами, в Україні існує власний видобуток газу і з значно нижчою собівартістю – трохи менше 47 доларів. Однак, за останні два роки Україна так і не наростила власного видобутку.

«За цей провал хтось повинен відповідати. Зокрема – «Нафтогаз України», адже «Украгазвидобування» – у його підпорядкуванні», – підкреслив Юрій Корольчук.

Як повідомлялось раніше, комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявляв, що зараз ціну на газ визначає саме уряд. Натомість підприємство, яке він представляє, виступає за «конкурентне ціноутворення», яке б забезпечував вільний ринок «внаслідок співвідношення попиту та пропозиції».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:59 :51