середа, 29 серпня, 2018, 18:44 Політика
Заступник міністра заявив, що участь у миротворчій місії в ОРДЛО погодили вже 40 країн
ZIK
ZIK

Участь у миротворчій місії на Донбасі на сьогодні погодили близько 40 країн, які готові виділити для цього військові формування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак.

Заступник міністра, коментуючи запропоновану відомством модель миротворчої місії, розповів, як вона з’явилася. З його слів, було проаналізовано військові конфлікти за останні роки і те, як їх вирішували.

«Є миротворчі місії, які визнані вдалими, є невдалі миротворчі місії... Той варіант, який був запропонований – це так званий варіант Східної Славонії у Хорватії. У Хорватії було два сценарії розвитку подій: була Сербська Країна, яка була звільнена військовим шляхом, але на той момент була, умовно кажучи, домовленість із Мілошевичем, і югославська армія залишилась у казармах і не пішла нікуди. Цей варіант ми теж можемо розглядати, але в нас немає гарантій, що російська армія не допоможе», – зазначив Юрій Гримчак.

Заступник міністра продовжив, що другим варіантом була тимчасова або ж перехідна адміністрація. Юрій Гримчак зауважив, що на сьогодні необхідні розрахунки щодо кількості поліцейських, військових, цивільних – зроблені, та наголосив, що в цьому питанні є попередні домовленості й підтримка України.

«Головним, хто платить за миротворчу місію, в основному є США. США останнім часом дуже скептично налаштовані до самої ООН як неефективної структури, але попередньо, наскільки я знаю, домовилися, що вони готові профінансувати. І деякі інші країни готові профінансувати», – зазначив Юрій Гримчак.

З його слів, нині потрібно зняти всі страхи щодо того, що на окупованих територіях може бути «різанина» та «знищення цивільних»: «Це не буде українська армія. Це буде міжнародний контингент, який заходить, бере під контроль кордон, поліцейські забезпечують безпеку в містах, селах… Військовий контингент проводить роззброєння, розмінування та багато чого іншого».

З його слів, участь у миротворчій місії на сьогодні погодили близько 40 країн, які готові виділити для цього військові формування. Заступник міністра наголосив, що брати участь у місії зможуть країни, яких погодить наша держава, а Україна заявила, що в миротворчій місії не можуть брати участі зокрема РФ, країни ОДКБ.

Нагадаємо, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України запропонувало власну модель миротворчої місії. Військова складова передбачає розведення сил, демілітаризацію і роззброєння, а також розмінування територій. Поліцейська складова передбачає підтримку правопорядку, підготовку поліцейських кадрів, діалог поліцейських із місцевим населенням, а також захист прав приватної власності. Цивільна складова передбачає сервіси соцдопомоги, відновлення системи освіти, культури, медицини; підготовку до проведення місцевих виборів, відбудову інфраструктури та повернення переселенців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-19 22:18 :07