Новини » Політика 29 серпня, 2018, 19:59
Через договір про дружбу з РФ Заліщук звинуватила Президента в непослідовності
ZIK
ZIK

Чотири з половиною роки в МЗС була позиція, що Україна не має розривати договору, бо це буде шкодити процесам у міжнародних судах. Тепер трохи дивує такий непослідовний крок Президента щодо підготовки до розриву договору. Навіщо розривати угоду за кілька місяців до того, як вона перестане діяти?

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила нардеп від БПП Світлана Заліщук.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.

«Я хочу нагадати, що останні 4,5 роки в МЗС була чітка позиція, що Україна не повинна розривати договір, бо це буде шкодити нашим процесам у міжнародних судах. Ми стоїмо на позиціях, що Росія в односторонньому порядку порушила умови договору, зокрема і про територіальну цілісність.

А ми його не порушували, і ми не хотіли його розривати саме з цих позицій. Хочу нагадати, що в парламенті вже була не одна ініціатива щодо денонсації цієї угоди, і навіть було голосування, але тоді не знайшлося голосів з чинної коаліції. Я трохи здивована таким непослідовним кроком Президента», – зазначила гостя програми.

Відповідаючи на запитання ведучого, чому визначеність або невизначеність щодо розриву договору про дружбу з РФ із часом змінюються, народна обраниця сказала, що тепер це передвиборчий крок.

«Річ у тім, що незабаром відбудуться президентські вибори. Треба нагадати певні юридичні аспекти. Ця угода вступила в дію в 1999 році, і для того, аби вона діяла її потрібно кожні 10 років продовжувати. Якщо одна зі сторін не хоче її продовжувати, то вона за 6 місяців повинна надіслати комюніке про непродовження дії договору. Якщо порахувати, то вийде, що в квітні 2019 року ця угода могла припинити свою дію. Це означає, що Україна повинна була надіслати таке комюніке до жовтня. З цього випливає одне – навіщо розривати угоду за кілька місяців до того, як вона не буде діяти?» – зауважила Світлана Заліщук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 05:54 :29