середа, 29 серпня, 2018, 10:04 Економіка
За сім місяців «Львівгаз» протранспортував 794 млн м куб газу

Впродовж семи місяців 2018 року ПАТ «Львівгаз» протранспортувало 794,2 млн. м куб газу, що на 28,8 млн. м куб менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше на Львівщині споживання газу скоротили мешканці.

Про це повідомила регіональна газова компанія «Львівгаз».

Найбільше скорочення обсягу зафіксовано серед побутових споживачів Львівської області. За 7 місяців 2018 року мешканці зменшили споживання на 22,5 млн куб. м, підприємства ТКЕ – на 2,6 млн куб. м. Установи та організації, що фінансуються з державного бюджету, промислові підприємства та релігійні організації майже не зменшили свої показники споживши 24,7 млн куб м, 91,4 млн куб м та 2,2 млн куб м відповідно.

Зменшення споживання блакитного палива призводить до погіршення фінансового стану ПАТ «Львівгаз». Окрім того, надходження тарифної виручки за послуги з транспортування газу пов’язано із сезонністю споживання газу. Тому в літні місяці тарифна виручка значно менша, ніж в холодну пору року.

«Основні роботи з обстеження, ремонту та профілактики газорозподільної системи Львівщини та ще низка запланованих заходів, котрі дають змогу забезпечити безаварійне та безперебійне газопостачання ми проводимо в літній період, а от грошей в цей же період отримуємо мізер. Відтак ми просто не в змозі покрити витратити компанії», – зазначив технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Тариф на розподіл природного газу – єдине джерело надходження коштів до компанії, за рахунок нього й формується тарифна виручка. А встановлений НКРЕКП тариф на розподіл природного газу не покриває економічно обґрунтованих витрат компанії. Зокрема, вже за перше півріччя 2018 року ПАТ «Львівгаз» отримало збиток у розмірі 80,7 млн гривень

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 14:06 :06