Лікарі підрахували, скільки потрібно спати, щоб жити довше

Вчені з’ясували, що 6-8 годин сну на добу знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань і подовжує життя. Якщо людина спить менше шести годин на добу або часто прокидається вночі, то у неї збільшується ймовірність появи безсимптомного атеросклерозу.

Про це йдеться в прес-релізах на EurekAlert!, – повідомляє changeua.

6 вещей, которые портят тебе сон

У першій роботі фахівці проаналізували дані, отримані за останні п’ять років в ході 11 проспективних досліджень, коли протягом довгого часу спостерігаються кілька груп людей, що розрізняються за певними ознаками. В цілому, було обстежено понад один мільйон здорових дорослих пацієнтів (1000541 чоловік). Вони були розділені на три умовні групи, в одній з яких люди спали менше шести годин на добу, у другій – понад вісім годин, а третя була контрольною (шість-вісім годин сну на добу).

Виявилося, що протягом 9,3 років спостереження в порівнянні з контрольною групою у інших пацієнтів ризик ішемічної хвороби серця та інсульту підвищувався на 11 і 33 відсотки, відповідно.

В іншому дослідженні взяли участь 3 974 добровольців, які протягом семи днів носили пристрої, які відстежують якість сну. Середній вік випробовуваних склав 46 років. Виявилося, що у тих, хто спав менше шести годин на добу або мали фрагментований сон, збільшувався ризик атеросклерозу, ожиріння і діабету.

Як раніше повідомлялось, експерти розповіли, що псує сон людиниLoading...