Новини » Світ 29 серпня, 2018, 5:38
Угода Трампа з Мексикою є його останньою тактикою відволікання, – CNN
Дональд Трамп
Дональд Трамп

Президент США Дональд Трамп часто далеко не послідовний, у своїх виступах чи діях.

Про це пише Скотт Лукас – професор міжнародної політики в університеті Бірмінгема Великобританії, засновник/редактор EA WorldView та член проекту The Trump. Думки в цій статті відносяться до автора, – повідомляє CNN.

Навіть у понеділок він демонстрував свій темперамент і непередбачуваність, будучи надутим надаючи шану Джону Маккейну, відмовляючись сказати ім’я сенатора, але потім зм’як і дозволив прапору Білого дому знову майоріти над персоналом.

Але часом існує спосіб сум’яття. Трамп поспілкувався з пресою на прес-конференції в понеділок, оголосивши про «неймовірну» торговельну угоду з Мексикою і (принаймні, на його думку) знищуючи NAFTA та заміною її торговельною угодою між США та Мексикою. Але він і його співробітники впроваджували це – грубо, прямо, але ефективно – тактика, яку ми бачили, вони використовують знову і знову: розділяй і володій.

Перемагаючи Мексику, Трамп може керувати канадцями. Знищуючи інші новини і значно перебільшуючи перегляд NAFTA, він може правити в країні, проголосивши тарифи та торгові угоди до виборів в листопаді на Конгресі.

Але чи адміністрація буде успішною?

Оттава нервується

Звичайно, у понеділок канадці обговорювали це. Вони були розтормошені загрозою Трампа 25% -м автоматичним тарифом, якщо Оттава не буде «вести чесні переговори», тобто погодиться з вимогами США до цієї п’ятниці.

Вони були стурбовані іншими адміністративними чиновниками, котрі повторювали ультиматум, такі як головний економічний радник Ларрі Кудлоу «якщо ми не зможемо досягти гарної і чесної справедливої ​​угоди з Канадою... США, можливо, доведеться вдатися» до нових тарифів – 25% на сталь та 10% алюмінієвого мита вже введені Трампом.

Мабуть, найголовніше, вони були засмучені, що мексиканці пішли на силову гру. Міністр закордонних справ Луїс Відегарай заявив, що вважає за краще тристоронню угоду, але так чи інакше «буде укладена угода про вільну торгівлю з Сполученими Штатами незалежно від того, продовжуватиме це чи ні Канада».

Ось чому міністр закордонних справ Канади Христя Фріленд, яка відмовилася від зустрічі з торговельним представником США Робертом Лайгайзером у минулу п’ятницю, скорочує свою європейську поїздку та відправилася у Вашингтон у вівторок.

Адміністрація Трамп сподівається на швидку капітуляцію Оттави, маючи угоду з мексиканцями, яка може включати в себе каральні тарифи на канадську деревину з хвойних порід та обмеження допомоги Канаді в її молочній промисловості.

Навіть, якби співробітники прем’єр-міністра Джастіна Трюдо заявили про «конструктивний» телефонний дзвінок з Трампом, вчора офіс Фріленд заявив про недопустимість капітуляції: «Ми підпишемо нову угоду NAFTA, яка підходить для Канади і хороша для середнього класу».

І це, в свою чергу, може ускладнити торговельний підхід Трампа, який, на його думку, знову змусить зробити Америку Великою.

Хитромудрі терміни

Адміністрація Трамп очікує швидкого результату з Мексикою, яка хоче, щоб перед президентом Енріке Пенья Ніето, який покидає офіс з 1 грудня, пішов «білий дим» успіху. З огляду на 90-денний процес підпису Трампа та схвалення Конгресу США, він встановлює у п’ятницю крайній строк для Канади, щоб потрапити на борт.

Але, хоча канадці цілком можуть обґрунтувати певні проблеми, вони можуть не прагнути зробити це з політичним та економічним пістолетом біля своєї голови.

І в умовах складності дискусій про торгівлю – для США та Мексики знадобилось місяці, щоб отримати отримати в понеділок анонс – Оттава може легко розтягнути цей процес, щоб відкинути передвиборну перемогу Трампа.

Чому це має значення?

Оскільки деякі американці, ймовірно, знають деталі будь-якої угоди, стратегія Трампа полягає в тому, щоб перепродати заголовок.

В понеділок «Угода США-Мексика про торгівлю» фактично була відносно невеликою переробкою оригінальної угоди NAFTA, яку Трамп назвав «найгіршою угодою про торгівлю, яку коли-небудь робили».

Були деякі зміни у рівнях надходжень від країн NAFTA у виробництво автомобілів, з вимогою, щоб у 40- 45% кількості автотранспортних засобів, виготовлених в Північній Америці, працівники заробляли щонайменше 16 доларів на годину, як розуміння щодо інтелектуальної власності.

Але так само, як керівники адміністрації переробили оголошення про посольство в Єрусалимі, і так само, як вони казали плоску брехню з приводу того, що члени НАТО платять гроші, які «заборгували» США, тому що вони азартно грають і цей стиль затьмарює суть.

Це спрацює, якщо Канада надішле сценарій. Але чи захоче Трюдо, кого представники адміністрації відправили в «особливе місце в пеклі» після чергового саміту G7, прийняти диктат? Чи зможуть канадці погодитися на те, що може легко розглядатися як залякування своїх сусідів на півдні?

Лоуренс Герман, колишній канадський дипломат, спокійно підсумував у понеділок:

«Містер Трамп може бити Канаду та здійснити всілякі загрози... але факт, що угода NAFTA може бути переглянута лише в тому випадку, якщо Канада погодиться на реалізацію пакета після повного перегляду та парламентського розгляду».

Нехай воєвиявлення почнеться.

Переклад з англійської Ігора Филипіва для IA ZIK

Як повідомлялось раніше, США та Мексика погодили нову торговельну угоду без Канади

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 05:11 :50