Новини » Політика 29 серпня, 2018, 21:10
У Криму полеглих героїв-борців за Україну вже не менше, ніж на Донбасі, – Ахтем Чийгоз
ZIK
ZIK

Для кримських татар не було проблемою воювати за Крим, бо вони і так там помирають. Коли Україна поверне Крим, то там пам’ятних плит буде не менше, ніж на Сході.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, в 2015 році на півострові почали судити групу кримськотатарських активістів за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Їх звинувачують в участі у масових заворушеннях.

Пізніше суд розділив «справу 26 лютого» на дві: окремо – по одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтему Чийгозу й окремо – по інших фігурантах процесу – Алі Асанову, Мустафі Дегерменджі, Ескендеру Кантемірову, Таляту Юнусову, Ескендеру Емірвалієву, Арсену Юнусову й Ескендеру Небієву.

Пан Чийгоз сказав, що кримські татари не тільки виконували свій обов’язок із недопущення окупації півострова, але продовжують надалі виконувати свій обов’язок перед країною.

«Для нас не була проблема воювати, ми і так там помираємо. Коли ми повернемо Крим, я вас запевняю, на жаль, пам’ятних плит, які символізують смерть у Криму, буде не менше, ніж на Сході. Кожен день там помирають люди. Помирають, бо не пристосувались і не хотіли пристосовуватись», – переконаний гість програми.

За словами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, останні 4 роки в Криму – це був дуже складний період.

«Ми почали свою громадську непокору з 26-го лютого 2014 року, я вже не кажу про попередні 20 років, коли тут на наші вимоги і крики про те, що Крим йде, не реагували. Навпаки, нас вважали там загрозою. Ми не вели партизанського опору, бо ми не партизани. Якщо ми протестуємо, то відкрито», – зазначив Чийгоз.

За його словами, протест кримських татар згодом перейшов на військові частини. У них було велике здивування, коли, ставлячи під загрозу життя свого населення, ті, хто за службовим обов’язком повинен був застосувати зброю, цього не зробив.

«Ми два місяці були в шоці. А в ще більшому шоці опинились, коли деякі частини дуже мужньо покидали Крим», – зауважив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 15:05 :50