Новини » Політика 29 серпня, 2018, 23:25
Шабунін: В Україні по топ-посадовцях у суді перебуває 143 справи і 227 обвинувальних актів
ZIK
ZIK

Щоб в Україні хтось сів у в’язницю через топ-корупційні злочини має спрацювати декілька інституцій, зокрема Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура та Державне бюро розслідувань. Саме ці структури змогли домогтися відкриття справ щодо топових корупціонерів в Україні.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Погоджуюсь з тим, що влада є дуже аморфним поняттям, тому треба предметно говорити як мінімум за гілку влади або про конкретних людей. Критерієм ефективності роботи НАБУ і половинчасто САП є кількість підозр і переданих справ в суд. Наразі там перебуває 143 справи по топ-посадовцях і є 227 обвинувальних актів», – сказав Шабунін.

Він розповів, що у суд пішли справи людей, які протягом 25 років ніколи не отримували підозри. Зокрема, керівник фіскальної служби, діючий голова ЦВКТ і щодо власника політичної фракції в парламенті Мартиненку.

«Тобто за короткий час 250 детективів НАБУ з точки зору їхньої роботи передали в суд такі справи про таких посадовців, проти яких до цього часу в суд не передавали справи18 тисячна прокуратура, 200 тисячне МВС і 30 тисячне СБУ. Це, якщо говорити про критерії ефективності», – зазначив він.

Звісно, що такий результат не влаштовує, бо для суспільства важливий вирок, а не справа в суді. Але в момент передачі справи в суд орган досудового розслідування НАБУ відключається, бо у нього немає прав, щоб там бути. Тому залишаються інші органи – суд і прокуратура, які ведуть справи, котрі треба розбирати окремо.

«Очевидно винна прокуратура, коли по справі «рюкзаків Авакова», де прокуратура погодилася з достатньою кількістю зібраних доказів і спецпрокурор Холодницький сказав дякую НАБУ і справа йде в суд. Більше того, прокурор підписав відкриття матеріалів справи для сторони обвинувачення, що є першим кроком для передачі справи в суд. Але після цього, з якогось дива, прокурор закрив справу в частині сина Авакова і його заступника Чоботаря», – прокоментував Шабунін.

Тому, за його словами, тут вже питання не до суду, бо прокурор закрив справу і до суду навіть не дійшло, а до Холодницького, бо прокурор підписав документи і все пішло у суд, як у справі Насірова. Адже до САПу питань немає, хоча в суді, суд зобов’язує прокурора зачитувати весь обвинувальний акт на 800 сторінок.

«У справі Насірова відбувається те, що суд годину засідає, зачитується 40 сторінок справи, а потім продовжують це робити через місяць. Таким чином наразі прочитали лише третину обвинувального акту за пів року. І тут виникає питання не до прокурора, а до конкретних судів. Тому в кожному окремому випадку треба розбиратися у цій ситуації», – вважає він.

Якщо ж говорити про Антикорупційний суд, то зараз туди подалося дуже мало людей, але до кінцевого терміна є два тижні і туди потрібно лише 39 осіб.

«Якщо не знайдеться в Україні 39 осіб, які готові служити країні на хороших зарплатах та гарантіях, то тоді це буде вже проблемою не влади, а нас як народу», – наголосив Шабунін.

Нагадаємо, раніше громадська організація Центр протидії корупції заявила, що голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький та його заступники незаконно затягують розгляд скарги НАБУ на рішення прокурора САП, який закрив «справу рюкзаків». У цій справі фігурує син та заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 13:58 :48