Новини » Події

Правозахисники вимагають розслідувати переслідування української активістки у Сімферополі

Українські правозахисники вимагають розслідувати переслідування активістки Українського культурного центру у Сімферополі.

Про це йдеться у спільній заяві правозахисних організацій.

29 серпня приблизно з шостої години ранку у помешканні активістки Українського культурного центру Ольги Павленко (м. Сімферополь) представники окупаційної влади Криму проводили обшук.

За доступною інформацією, приводом для обшуку стала підозра окупаційної влади щодо ймовірної причетності активістки до діяльності «Правого сектору» (в 2014 році після початку агресії проти України організація була визнана Росією екстремістською та її діяльність заборонена на території РФ).

Правозахисні організації категорично засуджують дії окупаційної влади Криму щодо переслідування активістки Ольги Павленко у Криму. Також вони вимагають від окупаційної влади, підконтрольної РФ, негайно припинити порушення прав людини, розслідувати факт незаконного затримання громадянки України та обшуку в її помешканні, а також повернути її майно.

Також правозахисники звертаються до влади України щодо проведення ефективного розслідування фактів переслідування Ольги Павленко для подальшого притягнення до відповідальності всіх осіб, винних у грубих порушеннях прав людини у Криму.

«Звертаємося до міжнародної спільноти та міжнародних організацій щодо привернення уваги до факту переслідування Ольги Павленко з метою політичного та дипломатичного тиску на РФ задля припинення систематичного переслідування українських активістів Криму. Ми переконані у тому, що справжньою метою переслідування активістки є її громадянська позиція, мирна просвітницька діяльність щодо популяризації української культури у Криму. Таке переслідування є продовженням системної політики окупаційної влади півострова щодо повного знищення української національної ідентичності на захоплених територіях України. Також це є продовженням переслідування представників Українського культурного центру, яким неодноразово забороняли проводити мирні культурні акції на підтримку української мови та культури у Криму», – йдеться у зверненні.

Український культурний центр не є політичною організацією. Він був створений активістами після окупації півострова з метою збереження і популяризації в Криму української культури. При цьому на учасників Центру з самого заснування чиниться тиск з боку окупаційної влади, підконтрольної РФ. У квітні 2018 року Ольгу Павленко та інших активістів УКЦ викликали на «бесіду» до окупаційної прокуратури Криму. Учасників Центру неодноразово викликали на допити та бесіди з правоохоронцями, цікавилися роботою щодо створення та випуску просвітницької газети «Кримський терен», здійснювали інші форми тиску та впливу для перешкоджання їх діяльності, зазначають правозахисники.

Звернення підтримали:

  • Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко
  • Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник
  • Координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак
  • Виконавчий директор Освітнього дому прав людини в Чернігові Сергій Буров
  • Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик
Loading...