середа, 29 серпня, 2018, 8:29 Спорт
Огляд першого дня матчів у відповідь плей-оф Ліги чемпіонів УЄФА сезону-18/19
uefa.com
uefa.com

Окрім матчу Києві, про який IA ZIK вже повідомляв, наприкінці доби 28 серпня було зіграно ще два поєдинки у відповідь стадії плей-оф за вихід до групового етапу найпрестижнішого футбольного турніру для клубних команд Європи.

АЕК (Афіни, Греція) – МОЛ «Віді» ( Секешфехервар, Угорщина) – 1:1 (0:0)

АЕК: Баркас, Елдер Лопеш, ойконом, ЛАМБРОПУЛОСА, Бакакіс, Сімоеш, Манталос, Хульт, Галанопулос, Клонарідіс (Понсе 62), Лівайя.

МОЛ «Віді»: Ковачик, Вінісіус, Фіола, Нього, Юхаш, Стопіра, Хаджич, Ніколов (Паткоі 46), Ковач, Лазович, Щеповіч.

Голи: Манталос (пенальті) 48 – Нього 58

Попередження: Нього 38, Хаджич 42, Фіола 47, Ніколов 7

Перший матч – 2:1

Після стратегічної перемоги в Угорщині (2:1), афіняни несподівано слабо зіграли на своєму полі, хоча не будемо применшувати заслуг суперника з Секешфехервара. МОЛ «Віді» майже не допускав тих помилок, що були в першому матчі, виглядала команда налаштованою на боротьбу і готовою відвоювати путівку до основного раунда Ліги Чемпіонів.

АЕК в певних відрізках зустрічі, коли здавалося, що підопічні Маріноса Узунідіса все тримали під контролем, – все ж провалювалися, і у гостей виходили дуже непогані контратаки. Виникали небезпечні моменти і перевага в один забитий м’яч для греків виявлялося зовсім хиткою. Звичайно, допоміг гол на початку другого тайму, але угорці відразу ж відігралися. Ще один точний удар і МОЛ «Віді» перевів би гру в овертайми. Напруга відразу зросла, нерв відчувався в кожному епізоді, ще й вилучення заробив Лопеш.

Проте, господарі вистояли, за рахунок класу та організації «жовто-чорні» стримали суперника і тепер задовільняються важливою нічиєю. Цей результат виводить АЕК в основний раунд найпрестижнішого клубного турніру Старого Світу.

«Динамо» (Загреб, Хорватія) – «Янг Бойз» (Берн, Швейцарія) – 1:2 (1:0)

«Динамо»: Даніель Загорац, Аріян Адемі (Іван Шуньїч 32), Даніель Ольмо, Ізет Хайровіч, Маріо Гаврановіч, Амер Гояк, Марін Леовац (Маріо Будімір 74), Кевін Теофіль-Катерін, Петар Стояновіч, Емір Ділавер, Міслав Оршіч (Даміан Кондзьор 83)

«Янг Бойз»: Давід фон Бальмос, Стів фон Берген, Міралем Сулеймані (Рожер Ассале 55), Джибріль Соу, Мумі Нгамале (Міхел Ебішер 90+3), Крістіан Фасснахт (Леонардо Бертоне 84), Грегорі Вютріх, Лоріс Беніто, Секу Саного, Кевін Мбабу, Гійом Оаро

Голи: Ізет Хайровіч 7 – Гійом Оаро 64 (пенальті), Гійом Оаро 66

Попередження: Марін Леовац 38, Петар Стояновіч 90+4 – Секу Саного 57, Мумі Нгамале 90+3

Перший матч – 1:1

Щоб не довелося вибиратися з незручного становища, футболістам Янг Бойз потрібно було забивати до того, як це зробило Динамо. Але на 7-й хвилині Ізет Хайровіч скористався ступором в свідомості захисників гостей і відкрив рахунок в матчі, вивівши Загреб у впевнене лідерство за сумою двох зустрічей.

Швейцарці намагалися взяти себе в руки і відігратися, але захисники Динамо і воротар Загорац грали хоч і кострубато, але надійно. Зрівняти рахунок вдалося лише в середині другого тайму завдяки пенальті, який реалізував Оаро. Імовірність додаткового часу різко зросла.

Але не минуло й п’яти хвилин, як Динамо взагалі опинилося в нокдауні. Оаро забив і другий гол, зорієнтувавшись біля воріт при розіграші кутового удару. Янг Бойз не просто вирвався в лідери, але і отримав гостьову перевагу, відбити яку Динамо могло лише за рахунок перемоги.

Загреб провалив другий тайм. Відійти від втрати капітана Адемі, якого замінили ще на 32-й хвилині, команда не змогла і втратила лідерство в рахунку. Далі буде Ліга Європи і шість гарантованих матчів на міжнародній арені. А в Лігу чемпіонів проходить Янг Бойз – вперше в своїй історії.

2018-11-14 03:02 :55