середа, 29 серпня, 2018, 10:15 блоги Політика
Наслідки наради Порошенка з послами: коли чекати кадрових рішень?
Тарас Чорновіл
журналіст, політичний діяч

Учора на нараді послів Петро Порошенко дотепно охарактеризував ситуацію серед наших західних партнерів (не дослівно): надто вже багато там множиться чемберленів та дуже бракує черчіллів.

А нарада й виступ Порошенка були направду цікавими й змістовними. Я колись брав участь у цих заходах і навіть (як один із керівників комітету в закордонних справах) отримував там можливість виступати. Тому трохи орієнтуюся в стилі проведення таких нарад.

Так от, ця, попри завуальованість дипломатичної мови, була дуже навіть неформальною. Можна прогнозувати певні зміни в практиці роботи дипломатичної служби. Зміни в цій структурі, яка працює на виду й на території іноземних країн, не можуть бути надто демонстративними та швидкими. Але вони таки будуть.

До речі, не дарма зовсім недавно прозвучала фраза із самого міністерства про значну частину дипломатів як пустий баласт. Не знаю, чи це відобразиться в масових кадрових рішеннях, але вимоги до диппредставництв тепер будуть більш чіткими й жорсткими. Несприйняття загальних фраз, якими прикривається небажання активно працювати, можна було аж надто прозоро відмітити в діалозі Президента з послом України в Італії.

І ще одна деталь про щорічну нараду послів. Це вже дійсно вперше. Порошенко запакував наших дипломатів у військовий транспорт і завіз на лінію фронту поспілкуватися з військовими (кажуть, що дехто в приватних розмовах з послами послуговувався аж ніяк не дипломатичними висловлюваннями, оцінюючи деякі їхні виправдання). А ще організував прогулянку й спілкування з мешканцями у Авдіївці. Сам то він там звичний гість, а більшість із них уперше...

Тому думаю, що ті фрази Президента вже наступного дня на нараді, які ми сприймали доволі тривіально, для послів були подвійно неформальними. Саме через це припускаю, що швидких кадрових рішень не буде – подивляться зараз не лише на професіоналізм, а на просту наявність сумління.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 17:30 :07