Новини » Політика 29 серпня, 2018, 22:05
Нардеп Заліщук повідомила, що Росія перекидає військові кораблі з Каспійського в Азовське море
ZIK
ZIK

Росія працює не тільки економічно, вона також посилює свої військові позиції в Азовському морі. Ми маємо інформацію, що вони перекинули кораблі з Каспійського моря, і це свідчить про те, що вони можуть здійснювати якісь заходи.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Світлана Заліщук.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.

Пані Заліщук вважає, що ситуація в Азовському морі справді критична, тому що за останні кілька місяців було затримано 150 міжнародних суден. Наші порти в Бердянську і в Маріуполі від цього страждають.

«Але Росія працює не тільки економічно, вона також посилює свої військові позиції в Азовському морі. Ми маємо інформацію, що вони перекинули з Каспійського моря туди кораблі, і це свідчить про те, що вони з Азова можуть контролювати або можуть здійснювати якісь заходи. Це один із найбільших ризиків у контексті безпеки України зараз», – переконана гостя програми.

Водночас, як зауважила пані Заліщук, під час розпаду СРСР була зовсім інша історія мирного розлучення і розуміння, що країни можуть мати нормальні відносини і розвиватися своїм шляхом.

«Ми зараз історію не перепишемо. Хоча Росія ніколи так не думала, і ми це зараз розуміємо, вона завжди працювала на це через бізнес-інвестиції та українських політиків, купування інфраструктури і вплив через медіа», – зазначила народна обраниця.

За її словами, розрив угоди про дружбу з Росією не є відповіддю на Азовську кризу. Припинення цієї угоди можливе в рамках міжнародних норм, а процедурно це можна зробити за півроку до 2019 року.

«Наш комітет провів засідання ще в червні, коли ми були занепокоєні повідомленнями про блокування суден, і ми викликали до себе РНБО та морські служби, прикордонників, СБУ й попросили їх надати інформацію. Саме після цього ми надіслали звернення до Президента України з пропозицією, щоб він скликав засідання РНБО. І ми бачимо, що він справді це робить», – сказала Заліщук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 10:31 :45