середа, 29 серпня, 2018, 21:59 Київ
На Київщині не всі школи встигли підготувати до навчального року
ZIK
ZIK

Замість нових класів – обдерті стіни. На Київщині до початку навчального року не встигли відремонтувати школи. Кивають на районний відділ освіти, мовляв, звідти вчасно не переказали гроші на закупівлю матеріалів. Тому з середини липня зупинили ремонтні роботи.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

У шкільних класах вже з понеділка мають навчатися діти, натомість там облуплені стіни, немає світла, не говорячи вже про решту меблів. Такий вигляд зараз має школа в селі Феневичі, за 70 кілометрів від Києва. Схожий стан у всій будівлі, а у вбиральнях відсутня сантехніка. Стару – зняли і нової ще не встановили.

«Дізналися про цей стан, коли розпочались репетиції минулого тижня. Тоді ми побачили, в якому стані перший клас. Приміщення маленьке, хоча нам обіцяли набагато більше. Як передбачено новою програмою», – сказала мама першокласниці Ірина Риба.

Батьки в розпачі, бо дирекція їм досі не відповіла, чи розпочнеться в їхніх дітей навчання за календарем, і де це буде. Місцева влада каже: так сталося, бо вчасно з району не переказали грошей на закупівлю ремонтних матеріалів. Через це роботи загальмувалися ще від середини липня.

«Договір уклав районний відділ освіти на ремонт школи. Сьогодні повинні перерахувати перші кошти за ремонт. Тобто 30 відсотків від авансу кошторису», – зазначила голова сільської ради Галина Козаченко.

У перші дні навчання дирекція поки планує розмістити учнів у тих класах, яких не ремонтували, але це не врятує становище, бо на всіх 160 дітей місця не вистачить.

«Я впевнений, що ремонт не встигнуть зробити. Тому перший тиждень діти будуть у тому класі, який ми і заздалегідь планували для 1 класу», – прокоментував директор школи Олександр Кравченко.

Батьки вже думають, куди перевести дітей. Хоча в уряді кажуть, що на підготовку НУШ виділили насправді достатньо коштів. Тому все мало бути готово й очікувати на першачків. Та далеко не всюди на місцях змогли правильно розпорядитися грішми.

«Місцеві влади витратили трохи більше 50 відсотків грошей, які ми направили на нові матеріали навчання, нові меблі для дітей 1-4 класів», – говорив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За новим стандартом навчатимуться майже 450 тисяч першачків. У Міносвіті переконують: хай навіть і з невеликим запізненням, але від цього року за новими стандартами почнуть навчатися всі.

Нагадаємо, у 2018 році в Україні до школи підуть 448,5 тисячі першокласників, що на 40,3 тисячі дітей більше, у порівнянні з минулим роком.

Альона Гулай Володимир Карпенко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:13 :15