Новини » Львів 29 серпня, 2018, 17:07
Львівська міськрада блокує будівництво пам’ятника до 100-річчя ЗУНР у Львові?

До 100-річчя утворення ЗУНР обласна влада Львівщини з ініціативи громадськості запланувала встановити пам’ятник у Львові на розі вулиць Листопадового чину та Огієнка. На початку червня цього року виділено 2 млн грн з обласного бюджету на його спорудження, однак справа не рухається, оскільки Львівська міська рада не надає містобудівні умови та обмеження.

Про це кореспонденту IA ZIK повідомили у Львівській ОДА.

Для спорудження пам’ятника було проведено конкурс проектів. 24 травня 2018 року відбулося засідання журі, під час якого визначено переможця. Рішенням Львівської облради виділено 2 млн грн з обласного бюджету на його встановлення.

Земельна ділянка, де планується встановити пам’ятник, розміщена на вул. Огієнка, 1-3. Власником цієї земельної ділянки є держава в особі обласної державної адміністрації, постійним користувачем – ПАТ «Укрзалізниця».

Як повідомили в ЛОДА, щоб розпочати проектування пам’ятника, потрібно отримати містобудівні умови та обмеження від міської ради. ЛОДА двічі зверталася щодо цього до ЛМР, однак двічі отримувала відмову. І це при тому, що ПАТ «Укрзалізниця» погодила спорудження пам’ятника на цій території.

«Відмову пояснили начебто тим, що подано неповний пакет документів. Бракувало витягу з кадастру, наступного дня його донесли. З іншого боку, ця інформація є загальнодоступна. Є публічна кадастрова карта, державний реєстр речових прав, де можна побачити усю інформацію. Це не 90-ті роки, що інформація в папках, а папки в сейфі.

Вчора вдруге повернули пакет документів, у якому був витяг з кадастру, який доносили, а у відмові написали, що його немає.

Посилаються на те, що там потрібно зробити детальний план території. Але детальний план території потрібно розробляти, коли є відведення нової ділянки. Є роз’яснення, зокрема, ДП «Містопроект», який колись розробляв генеральний план міста Львова про те, що у цьому випадку не потрібно розробляти детальний план території.

Спочатку сказали, що бракує погодження «Укрзалізниці», його надали, потім бракує витягу з державного кадастру – знову відмова», – повідомили в ЛОДА.

Кореспондент IA ZIK звернулася до Львівської міськради щодо цього й очікує на коментар.

Як відомо, у 2018 році Україна відзначатиме 100-річчя з часу створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Львівська облрада зверталася до Президента України та Верховної Ради про оголошення 2018 року Роком ЗУНРу, а 2019 року – Роком Соборності України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 03:12 :00