Новини » Львів 29 серпня, 2018, 18:04
Львів приймає заявки на участь у Премії міста літератури ЮНЕСКО: гран-прі – 150 тис. грн

Уже з 1 вересня до 16 жовтня Львівська міська рада почне приймати заявки на участь у Премії міста літератури ЮНЕСКО, переможець якого отримає 150 тис. грн.

Премія міста літератури ЮНЕСКО – щорічна літературна премія, яка присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний твір, що вперше публікується українською мовою.

«Автори не обов’язково мають бути українцями, можуть бути і закордонні, але критерієм є те, що це твір українською мовою. Важливо зазначити, що це премія, яка призначатиметься автору за твір українською мовою, який був вперше опублікований у попередньому календарному році», – розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Зазначається, що лауреат Премії отримає грошову винагороду у розмірі 150 тис. грн.

Заявки на участь можуть подавати професійні, творчі організації, установи і заклади культури та освіти різних форм власності, бібліотеки, громадські організації, видавництва, книгарні.

До заявки необхідно додати примірник твору та письмову згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах Премії і надіслати їх за адресою: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1, Львівська міська рада (Центр надання адміністративних послуг).

Прийом заявок проходить з 1 вересня до 16 жовтня 2018 року.

Директор департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури Наталя Бунда зазначила, що премія спрямована на вшанування творів сучасної літератури, що пропагують людські цінності.

«У цю літературну премію ми вкладаємо глибинний зміст, оскільки він має сповідувати цінності людяності та порозуміння. Це мають бути твори, які підтримують свободу слова та самовираження, сприяють міжкультурній комунікації та вихованню толерантності «, – зазначила Бунда.

Детальніше ознайомитись з положенням про Премію міста літератури ЮНЕСКО можна тут.

Довідка.

Львів – перше місто в Україні, що увійшло до Мережі креативних міст світу та долучилося до кластеру «Література», який сьогодні налічує 22 міста з усього світу.

Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. У рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:28 :48