Новини » Політика 29 серпня, 2018, 12:50
Експерт: Розрив договору про дружбу з РФ може стати серйозним аргументом для Заходу
ZIK
ZIK

Розірвавши з Російською Федерацією договір про дружбу, Україні буде простіше демонструвати свою позицію і говорити про те, що в країні дійсно триває війна. Фактично, це буде можливістю для України розпочати будівництво відносин з іноземними партнерами, враховуючи свої національні інтереси.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Ігор Рейтерович.

«У Президента України був формальний привід зробити заяву щодо розриву відносин з Російською Федерацією. Адже збігає термін дії базового договору про дружбу. Тому я думаю, що з одного боку, Президент і його радники скористалися цією ситуацією. З іншого, безумовно, це можна розглядати певною мірою через призму передвиборчої кампанії», – сказав Рейтерович.

За його словами, наскільки така риторика буде глибокою, поки що відкрите питання. Тому що навіть в Міністерстві закордонних справ немає прямої відповіді, яким чином будуть підписуватись нові документи і до чого це може призвести.

«Принаймні міністр закордонних справ відверто сказав, що є певні юридичні колізії, які потрібно врахувати. Тому зараз йдеться виключно про формулювання документу, тому що його можна або розірвати, або не продовжити», – зазначив він.

Також він зауважив, що, мабуть, на певному етапі про такий документ як розірвання відносин з РФ могли «забути».

«Не хочеться думати, що про цей договір просто забули, хоча я не виключаю, що на певному етапі просто було не до нього. Зараз же цей документ «дістали з шухляди» і є дуже гарний інформаційний привід, щоб вкотре західним партнерам довести нашу позицію», – наголосив Рейтерович.   

На його думку, зараз варто думати про те, в якому правовому полі відбуватиметься подальше спілкування з РФ. Тому що є величезна кількість проблем, які створює Росія, на які треба мати правові інструменти для того, щоб їх вирішувати.

«Не треба далеко ходити, адже питання повернення наших полонених та політичних в’язнів є відкритим. До речі, на Заході до подібних документів ставляться достатньо серйозно і для них подібні кроки є важливим аргументом. Тому, можливо, зараз Україні буде трохи легше демонструвати свою позицію і говорити про те, що у нас дійсно триває війна, наших людей захоплюють та утримують. Адже у нас немає ніякої дружби і ми хочемо по новому будувати відносини, виходячи в першу чергу з національних інтересів України», – прокоментував політолог.

 Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.

Натомість голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашников заявив, що розрив базового договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною й Росією не матиме практичного значення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 07:55 :12