Новини » Політика 29 серпня, 2018, 19:07
Експерт певен – українському війську нині під силу звільнити окуповані території
ZIK
ZIK

ЗСУ зараз набагато сильніші, ніж були у 2014 році, і станом на сьогодні спроможні виконати завдання із збройного звільнення окупованих територій.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт Українського інституту з прав людини полковник запасу Святослав Стеценко.

Гість програми переконаний, що розмови про миротворчу місію на Донбасі мають суто політичне підгрунтя: «Говорити про миротворців взагалі – це говорити ні про що, тому що є мандат миротворців. Це може бути операція з примусу до миру, це може бути операція із підтримання миру, це може бути операція із встановлення миру, операція із розбудови миру або навіть якісь інші мандати, які надасть ООН, і під які будуть сформовані військові угруповання».

Експерт вважає, що, не знаючи, який буде формат, – а про це, наголосив він, нині ані слова – говорити про операцію миротворчих сил немає сенсу.

Гість програми додав, що зовнішня політика, насамперед, спирається на два чинники – військову могутність, підгрунтям якої є економічна могутність, та політичну єдність громадян.

«На сьогодні Україна не має жодного з цих двох потужних аргументів на міжнародній арені. Так, ЗСУ нині набагато сильніші, ніж були у 2014 році, і станом на сьогодні, я абсолютно впевнений, вони були б спроможні виконати завдання із збройного звільнення окупованих територій. Але на сьогодні ми не готові до широкомасштабного вторгнення Московії, і це головний чинник. Тобто у військовому відношенні, попри те, що п’ятий рік війни, попри те, що більшість війн у минулому столітті тривали менше, ніж ця наша війна, ми не готові. Ми не зробили належного ні для військової могутності, ні для політичної єдності української нації», – заявив Святослав Стеценко.

Нагадаємо, як заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні прес-клубу в рамках ХІІІ наради послів у МЗС, Україна готує до Генеральної асамблеї ООН кілька «неприємних сюрпризів» для Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 05:03 :14