Новини » Політика 29 серпня, 2018, 13:19
Бутусов: Судове рішення по Іловайську блокується політичною волею Президента
ZIK
ZIK

Замість того, щоб назвати винних і поставити остаточну крапку у суді щодо Іловайської трагедією, ми кожного року чуємо піар-виступи політиків та бачимо інформаційні хвилі в медіа.

Про це заявив головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Причиною загибелі великої кількості українських військових стало вторгнення регулярної армії Російської Федерації, яка безперешкодно оточила наших бійців. Після цього українські війська змушені були йти на прорив, хоча домовленість була про так званий «зелений коридор». Відтак, головна провина лежить на Росії. Утім вже протягом чотирьох років в Україні гальмується судовий процес, який би остаточно роз’яснив відповідальність усіх посадових осіб у зв’язку з тим, що не були вжиті елементарні заходи безпеки військових задля мінімізації втрат», – підкреслив Юрій Бутусов.

Експерт зауважив, що комісія ВРУ, яка розслідувала Іловайську трагедію, надала об’єктивний висновок. До того ж, це єдине офіційне розслідування, результати якого оприлюднили.

«Найбільш кричущим фактом, який потребує окремого судового розгляду, є визнання керівником АТО на території Донецької та Луганської областей Віктором Муженком факту перемовин 27-29 серпня 2014 року з керівництвом Генерального штабу Російської Федерації. За словами Муженка, він повідомив Генштабу РФ маршрут та час виходу українських військ. Тоді як керівництво країни на той момент вже чудово розуміло, що Україна потрапила під агресію російських регулярних військ», – визнав Бутусов.

На його думку, усі крапки щодо трагедії може розставити тільки судовий процес. До того ж, справа по Іловайську повністю була розслідуване ще у 2016 році, коли публічно прозвітувала як Генеральна, так і Військова прокуратури.

«Обов’язком політичного керівництва України є провести такий судовий процес. Наразі ж це блокується відсутністю політичної волі Президента, який продовжує утримувати на посадах чинне військове керівництво. І замість того, щоб назвати винних і поставити остаточну крапку на суді щодо Іловайської трагедією, ми кожного року чуємо піар-виступи політиків та інформаційні хвилі в медіа», – констатував Юрій Бутусовю

Як повідомлялося, екс-голова слідчої комісії ВРУ щодо Іловайської трагедії Андрій Сенченко вказав на невраховані втрати.

Нагадаємо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ – тривали з середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія.

14 серпня 2017 року ГПУ опублікувала результати розслідування Іловайської трагедії. За даними Головної військової прокуратури, лише за 29 серпня 2014 року в Іловайську загинули 366 українських бійців, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, ще 300 – потрапили в полон.

Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту складала 3,5 тис. осіб особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:16 :42