Новини » Події 29 серпня, 2018, 10:57
Баганець вважає Луценка відповідальним за дії співробітника ГПУ – фігуранта справи про контрабанду

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повинен нести повну відповідальність за дії співробітника ГПУ Сергія Сердюка, якщо підтвердиться інформація про причетність останнього до організації масштабних контрабандних схем на українських митницях.

Про це заявив колишній заступник генерального прокурора України Олексій Баганець, інформують «Вести».

«Юрій Луценко повинен нести відповідальність, як керівник Генеральної прокуратури, який призначав цю особу, брав її зі сторони, з вулиці. Він що, не перевірив її ділові якості, не пересвідчився, наскільки ця людина доброчесна? Він, безперечно, повинен понести відповідальність, якщо ця інформація про зв’язок Сердюка з контрабандистами підтвердиться. У тому числі, і шляхом звільнення із займаної посади», – заявив Олексій Баганець.

Екс-заступник генпрокурора припустив, що тиск з боку Юрія Луценка на в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана пов’язаний із особистими інтересами генпрокурора.

«Я слухав інтерв’ю Луценка – це не є позиція і поведінка генерального прокурора по суті. Це не його повноваження розповідати, що буде у майбутньому. Спочатку треба «перелізти через паркан», а потім казати «гоп». А він ще за той паркан не перелазив. Тому спочатку йому треба довести причетність Продана до, підкреслюю, не просто порушень закону, а кримінальних правопорушень. Тоді можна заявляти про претензії конкретній особі, в тому числі, і службовій. А якщо в тебе немає достатньо доказів, не можна кидати тінь на будь-яку особу: чи то Продан, чи хтось ще. Це не відповідає вимогам закону, а є порушенням презумпції невинуватості. В цій ситуації у Луценка, скоріш за все, є якийсь особистий інтерес в ситуації, у з’ясуванні стосунків з в.о. голови ДФС Мирославом Проданом», – заявив екс-заступник голови ГПУ.

Олексій Баганець вважає, що дії Юрія Луценка засвідчили, що він фактично є не прокурором, а політиком, який на своїй посаді гучними заявами заробляє собі «політичні бали».

«Юрій Луценко – випадкова людина, якій подарували таку посаду, і він користується нею з метою власного піару, бо розуміє, що строк перебування на цій посаді у нього скоро закінчується. Він собі набиває політичний капітал, перебуваючи на цій посаді», – наголосив Олексій Баганець.

Проте такі кроки Юрія Луценка призведуть до того, що він лише підірве власну репутацію та репутацію свого оточення, оскільки діє з порушенням повноважень, які йому надає закон, переконаний Олексій Баганець.

Нагадаємо, співробітника ГПУ Сергія Сердюка, який відповідав за митний напрямок, підозрюють у причетності до масштабних контрабандних схем на митниці. Голова парламентського підкомітету з питань митної справи Тетяна Острікова заявила, що генпрокурору Юрію Луценку було відомо про роль Сергія Сердюка на митниці. У ГПУ заявили, що скоротили Сергія Сердюка, проте, згідно з документами, він продовжує отримувати зарплату.

В.о. голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан під час брифінгу повідомив, що передав до НАБУ матеріали, які стосуються партнера Сердюка Дениса Амінева, адже мова йде про співробітника ГПУ.

Раніше низка ЗМІ повідомляли, що ланцюжок «контрабандної групи» Сердюк – Амінев – Столярчук виведе НАБУ до генпрокурора Юрія Луценка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 12:06 :04