Новини » Політика 29 серпня, 2018, 22:20
Ахтем Чийгоз переконаний, що найбільше Росію дратує наявність мирної території в Україні
ZIK
ZIK

Коли Крим окупували, то мене дуже дратувало, що в Україні все так, ніби нічого не відбувається. Але відсидівши 3 роки і приїхавши в Київ, я зрозумів, що це Росію дуже бісить.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, в 2015 році на півострові почали судити групу кримськотатарських активістів за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Їх звинувачують в участі у масових заворушеннях.

Пізніше суд розділив «справу 26 лютого» на дві: окремо – по одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтему Чийгозу, і окремо – по інших фігурантах процесу – Алі Асанову, Мустафі Дегерменджі, Ескендеру Кантемірову, Таляту Юнусову, Ескендеру Емірвалієву, Арсену Юнусову й Ескендеру Небієву.

«Ми двічі спалювали Москву і, на жаль, це не змінило історії. Тому повалити Путіна в Кремлі – цього нам буде недостатньо. В такому стані Росія породжує цілі натовпи цих шизофреніків», – зазначив пан Чийгоз.

За словами заступника голови Меджлісу, коли Росія почала агресію, то його дуже обурювало, чому не воює вся держава.

«Коли нас окупували, то я бачив, яка там ситуація, а яка тут. Мене також це дратувало, що тут ніби нічого не відчувається. Може я також тоді стояв на таких позиціях – як це, не воює вся держава? Але відсидівши 3 роки і приїхавши в Київ, я зрозумів, що це Росію більше бісить. Тому що ми і війну виграємо, і за 4 роки стали настільки сильні, і суспільство настільки змінилося. Ми зберегли безпечність проживання більшості наших громадян у Криму. А Крим ми визволимо, парад показав нашу силу», – переконаний гість програми.

Відповідаючи на запитання, чи варто розривати договір про дружбу з Росією, і як ця ініціатива полегшить ситуацію на Азовському морі, пан Чийгоз сказав, що варто.

«Звісно, якщо б ми були готові в той період, коли весь світ не давав однозначної оцінки анексії Криму, початку війни на Сході України, то це би було зроблено. Я думаю що все йде послідовно, й те, що заявив наш Президент, говорить про готовність влади і готовність ряду юридичних аспектів, які були під сумнівом. Найголовніше, що ніхто не буде заперечувати у міжнародному середовищі, що умови договору були порушені Росією», – констатував Ахтем Чийгоз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 02:40 :50