live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Забруднення повітря викликає значне зниження рівня інтелекту, – американське дослідження

Фото: Kevin Frayer/Getty Images

Забруднення повітря викликає значне зниження рівня інтелекту, згідно з новим дослідженням, що свідчить про те, що шкода токсичного повітря для суспільства насправді набагато більшою за відомі наслідки для фізичного здоров’я.

Дослідження проводилося у Китаї, проте є актуальним для всього світу. Воно виявило, що високі рівні забруднення призводять до значного зниження рівня інтелекту та, у середньому, еквівалентно втраті року освіти людини, – інформує видання Guardian.

«Забруднене повітря знижує рівень інтелекту на рік, – заявив Сі Чен з Йельської школи громадського здоров’я США. – Проте ми знаємо, що його ефект гірший для людей похилого віку, особливо для людей старше за 64 роки, для чоловіків та для людей з низьким рівнем освіти. Якщо ми розрахуємо втрати для цих категорій, то вона може сягнути декількох років».

Попередні дослідження показали, що забруднення повітря шкодить когнітивній функції учнів, проте вперше було проаналізовано його вплив на людей різних вікових категорій та різницю між чоловіками та жінками.

Виявилося, що найбільш вразлива категорія – це люди у віці більш як 64 роки.

Забруднення повітря викликає 7 млн передчасних смертей на рік, проте його шкода для психічного здоров’я людини була менш відома. Нещодавнє дослідження показало, що токсичне повітря пов’язане з «надзвичайно високою смертю» людей з психічними розладами, та збільшенням психічних захворювань у дітей. Інший аналіз показав, що ті, хто живе поблизу трас, мають підвищений ризик виникнення слабоумства.

Нова робота, опублікована у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, проаналізувала мовні та арифметичні тести, проведені у рамках дослідження China Family Panel Studies, у яких взяли участь 20 000 китайців у період між 2010 і 2014 роками.

Виявилося: чим довше люди піддавалися дії забрудненого повітря, тим більша шкода була завдана їхньому інтелекту та здібностям до мов. Крім того, чоловіки є більш вразливими, ніж жінки.

За даними ВООЗ, 20 найбільш забруднених міст світу знаходяться у країнах, що розвиваються. Китай, де розташовано кілька таких міст, протягом останніх 5 років веде активну «війну із забрудненням». Проте висновки дослідження стосуються не лише Китаю, а торкаються усього світу. «Де б ви не жили, результат той самий», – підсумував професор Чен.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...
Loading...
Loading...