вівторок, 28 серпня, 2018, 17:39 Львів
Відбудуться заходи до 75 річниці ліквідації Львівського гетто та Янівського концтабору. Програма

У Львові 2 вересня відбудуться меморіальні заходи до 75 річниці ліквідації Львівського гетто та Янівського концтабору.

У часи Другої світової війни Янівський концтабір був місцем жахіть Голокосту у регіоні, а Львівське гетто – третім за величиною у Східній Європі.

Трагічні роковини Голокосту у Львові дали поштовх до об’єднання міських закладів культури і освіти, міжнародних організацій, благодійних фондів, єврейської громади та влади міста з метою актуалізації складної та багато років замовчуваної історії. Упродовж року в межах загальноміського проекту «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило» реалізовуються академічні, культурні, мистецькі події, виставки та конференції у просторі міста, що актуалізували дослідження теми Голокосту. Пропонована програма заходів стане продовженням першого етапу загальноміського проекту, скрадатиметься з трьох частин.

Програма заходів розпочнеться о 12.30 год. відзначенням організацій та ініціатив, які досліджують, зберігають та популяризують єврейську спадщину Львова та регіону. Символічною відзнакою стане ключ від синагоги. На цій зустрічі кожна із 75 скляних копій цього ключа матиме свого адресата як символ вдячності за привернення і примноження пам’яті про єврейські спільноти і їхню культуру після років забуття. Захід відбуватиметься у великій сесійній залі Львівської міської ради (пл. Ринок 1, ауд. 202).

Наступна частина програми – меморіальний концерт, який відбудеться о 15.00 в Урочищі «Піски» (вул. Омеляна Ковча) – місці, яке в часи Голокосту було однією з локацій, де проводили масові розстріли в’язнів Львівського гетто та Янівського концтабору. На цьому місці Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Івана Остаповича виконає першу та третю частину симфонії № 6 «Трагічної» австрійського композитора і диригента Ґустава Малера.

На завершення програми заходів о 17.30 год. всіх охочих чекатимуть на Просторі Синагог (вул. Староєврейська, 37). Там відбудеться концерт-молитва за участі вокально-інструментального ансамблю «Варнічкес» Всеукраїнського єврейського благодійного форду «Хесед-Ар’є», Сергія Гаврилюка (альт), проекту Наталії Вакшинської, Еленори Разгон (вокал).

Програма продовжиться низкою екскурсій:

3 вересня о 16.00, 18.00 – екскурсії виставкою «Табір примусових робіт «Янівська» – індустрія терору» у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору»

4 вересня о 18.30 – міська прогулянка «Підземний світ: історія виживання в час Голокосту у львівських каналізаціях»

6 вересня о 17.30 – міська прогулянка «Вулицями втраченого дитинства: Лешек Аллерханд і Голокост у Львові»

З 30 серпня по 31 грудня 2018 р. в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» буде діяти виставка «Табір примусових робіт «Янівська» – індустрія терору».

Вхід на всі події програми вільний.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 17:59 :43