Новини » Економіка 28 серпня, 2018, 16:11
В Нацбанку розповіли, як на стримування курсу на рівні 8 гривень за долар витратили 40 млрд

Національний банк з 2011 по 2014 рік для утримання курсу гривні на рівні 8 грн за долар витратив близько $40 млрд.

Про це під час круглого столу «Що станеться з гривнею восени?» сказав заступник глави Національного банку України Олег Чурій, повідомляє Укрінформ.

«З 2011 року по 2014 рік для утримання курсу на певному рівні Національний банк витратив $40 млрд. Наш борг в іноземній валюті – $46 млрд. Рахуйте, $40 млрд було витрачено для утримання курсу на рівні 8», – сказав Чурій.

Він зазначив, що Національний банк продовжує згладжувати коливання курсу шляхом виходів на валютні аукціони.

Як раніше повідомляли в НБУ, зростання попиту на валюту має ситуативний і сезонний характер. Пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійного комплексу, АПК) залишається на досить високому рівні, який свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні.

Проте спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні і психологічні чинники. Також позначається сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюти для розрахунків за газ і за нафтопродукти (для раннього початку збирання врожаю), і з боку імпортерів товарів і послуг споживчого спрямування (електроніка, харчові продукти, туризм і тому подібне), які є наслідком зростання доходів населення.

Крім того, під впливом негативних очікувань вже традиційно напередодні осені зменшується пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, який відбивається на спрямованості операцій банків на міжбанківському валютному ринку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 10:26 :17