вівторок, 28 серпня, 2018, 10:59 Світ
У вересні відкриють для огляду підземелля храму, де був похований Данило Галицький
Данило Галицький. Ілюстрація: discoverukraine.com.ua
Данило Галицький. Ілюстрація: discoverukraine.com.ua

У вересні будуть відкриті для відвідування підземелля давнього православного (пізніше греко-католицького) собору Різдва Богородиці, який зараз виконує функції римо-католицької базиліки у місті Холм (Польща), де на думку істориків був похований засновник Львова король Данило Галицький. Родзинкою експозиції стануть відреставровані могили греко-католицьких холмських єпископів.

Про це повідомляє Chelmski.eu.

Як зазначає видання, 28 і 29 вересня мешканці міста та туристи зможуть побачити, зокрема, великий саркофаг уніатського єпископа Порфирія Скарбек-Важинського (1732-1804 рр.), який був одним з героїв повстання Тадеуша Костюшка.

blogspot.com
blogspot.com

Можна буде оглянути не лише поховання, але й елементи підземної арітектури, а також знахідки, відкриті під час археологічних досліджень, зокрема, літургічний одяг вишитий золотими нитками. Частину артефактів передали до міського музею, а решту будуть експонувати безпосередньо у підземеллях.

Нагадаємо, що починаючи із 2013 року у підземеллях холмського собору польсько-українська група археологів проводила дослідження, метою яких було встановлення точного місця поховання короля Данила Галицького.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 18:26 :00