вівторок, 28 серпня, 2018, 9:11 Світ
Церемонія прощання з Маккейном пройде в Аризоні
Джон Маккейн
Джон Маккейн

Сім’я покійного сенатора США Джона Маккейна оприлюднила деталі майбутньої церемонії прощання і похорону, повідомляє Ей-Бі-Сі-Ньюс.

Тіло Дж.Маккейна 29 серпня буде виставлено в Капітолії штату Аризона для скромної сімейної церемонії. Також буде виділено час, коли жителі Аризони зможуть прийти і вшанувати пам’ять померлого сенатора, пише Інтерфакс-Україна.

На 30 серпня призначена меморіальна служба в Баптистській церкві північного Фінікса, на якій, як очікується, виступить колишній віце-президент Джо Байден, після чого тіло буде перевезено до Вашингтона.

31 серпня тіло буде виставлено в ротонді вашингтонського Капітолію, де з ним зможуть попрощатися члени сім’ї, колеги, і прості громадяни. Наступного дня тіло сенатора перевезуть з Капітолію в Національний собор, де промову виголосить екс-президент Джордж Буш.

Приватна прощальна церемонія призначена і на 2 вересня – вона відбудеться в каплиці Військово-морської академії Сполучених Штатів в Аннаполісі (штат Меріленд). Тіло буде поховано того ж дня на Цвинтарі військово-морської академії.

У прощальному посланні Дж.Маккейн повідомив, що намагався гідно служити своїй країні і закликав Вашингтон «не послабляти велич США, плутаючи патріотизм з племінними чварами, які посіяли образу, ненависть і насильство в різних частинах земної кулі».

«Ми слабшаємо, коли ховаємося за стінами замість того, щоб руйнувати їх, коли ми сумніваємося в наших ідеалах, не довіряємо їм, не даємо їм стати великою силою змін, якими вони завжди були», – йдеться в посланні.

«Дякую за привілей служити вам... Я намагався гідно служити нашій країні. Я робив помилки, але, я сподіваюся, моя любов до Америки переважить їх», – наводить преса слова Дж.Маккейна.

Сенатор Дж.Маккейн помер 25 серпня на 82-му році життя.

У липні минулого року Дж.Маккейн оголосив, що у нього діагностували рак мозку четвертої стадії. Сенатора, якому на той момент виповнилося 80 років, прооперували, після чого він продовжив реабілітацію у себе вдома в Аризоні.

У п’ятницю сім’я Дж.Маккейна оголосила, що він припиняє боротьбу з хворобою.

Сенатор-республіканець Дж.Маккейн був відомий своєю жорсткою позицією щодо Росії, виступав за поставки летальної зброї Україні, критикував політичний курс чинного американського керівництва з численних позицій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:30 :29