вівторок, 28 серпня, 2018, 12:42 Політика
Сюмар: Оптимальним варіантом вирішення конфлікту на Донбасі є його замороження
ZIK
ZIK

Україні варто рухатися своїм курсом і проводити економічні реформи, а не вести активні дії на Донбасі. Бо саме це може стати величезним ризиком втратити державу.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорила народний депутат України Вікторія Сюмар.

«Для мене найприйнятнішим варіантом вирішення конфлікту на Донбасі є його замороження. Я впевнена, що ми маємо рухатися своїм курсом. Тому що гаряча фаза війни може багатьом гарячим головам подобатися, але вона може стати надзвичайно болючою для країни і спричинити величезні втрати серед українців», – сказала Сюмар.

Вона вважає, що коли розпочати активні дії на Донбасі, буде величезний ризик втратити державу.

«Можна собі лише уявити і спрогнозувати, що буде, коли український парламент визнає вибори «гіркіних» та інших. Тобто в Україні можуть цілком початися сепаратистські тенденції в інших регіонах, які скажуть, що ми не визнаємо такої політики Києва і ми не готові визнавати людей, які вбивали наших хлопців. Тобто люди ніколи не захочуть визнавати терористів, які можуть стати частиною українського політикуму», – зазначила нардеп.

Також вона говорила і про можливе введення миротворчої місії на Донбас та відбудову окупованих територій, яка є дуже дороговартісною.

«Не варто забувати, що російські військові є частиною миротворчого контингенту і це на мій погляд є неприпустимим. Ключовим питанням також є те, скільки треба коштів вкинути для відбудови Донбасу. Тому що я чула від іноземних експертів цифру близько 100 мільярдів доларів, що є дуже багато для нашої країни. Тому Україна відбудеться, якщо ми все ж таки проведемо економічні реформи, поборемо певні корупційні схеми, бо повністю її позбутися нам не вдасться в силу пострадянської ментальності і багатьох звичок. Але тим не менше, корупції на митниці і не лише можна позбутися», – прокоментувала Сюмар.

За її словами, лише коли Україна стане економічно успішною, вона відбудеться як держава.

«Українці повірять у свою державу, якщо вони почнуть тут жити і бачити перспективу на майбутнє. Бо коли вони будуть тут виживати, то віри в державу буде дуже небагато. Тому, якщо сьогодні повісити на себе ще й ярмо десятків мільярдів доларів у вигляді відбудови територій, які ти реально не контролюєш, то я не розумію як будувати політику в Україні і не бачу перспективи», – наголосила політик.

Нагадаємо, за період бойових дій на Донбасі з 14 квітня 2014 року до 15 травня 2018 року загинули 2725 цивільних осіб, без врахування жертв Боїнгу МН17.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 16:14 :16