Новини » Світ 28 серпня, 2018, 10:21
Шумове забруднення пришвидшує старіння птахів, – дослідження

Шумове забруднення може пришвидшити старіння птахів, стверджують вчені.

Дослідження зябликів-зебри показало, що ті особини, які піддавалися впливу шумового забруднення, старіли швидше, ніж зазвичай, – інформує видання Independent.

Попередні дослідження дійшли висновку, що міські птахи живуть менше за сільських, й у цьому значну роль відіграє високий рівень шумового забруднення.

Вчені з Інституту орнітології ім. Макса Планка у Німеччині та Державного університету Північної Дакоти, США, дослідили вплив шуму, створеного транспортними засобами, на довжину теломери – ділянки ДНК, що захищає гени від пошкодження, – зябликів-зебри.

Коротші теломери вказують на прискорене біологічне старіння.

У дослідженні, опублікованому у Frontiers in Zoology, зазначено, що пташеняти, які вилупилися з гнізда, на 120 день мали більш короткі теломери, ніж ті, що піддавалися дії шумового забруднення до того, як вони покинули гніздо, та чиї батьки піддавалися його впливу під час відкладання та висиджування яєць.

Зяблики-зебри, що піддавалися дії шуму після покидання гнізда, також мали більш короткі теломери, ніж ті, які взагалі не піддавалися дії шумового забруднення.

Автори дослідження зазначають, що від 18 до 120 днів після вилуплення є критичним періодом, протягом якого птахи найбільше страждають від шуму. Це період, коли птахи починають вивчати пісень, що може зробити їх більш чутливими до шуму.

Натомість, птахи можуть бути менш чутливими до шуму, залишаючись у гнізді, бо їхні батьки можуть внести поведінкові зміни, щоб захистити потомство від негативних наслідків шумового забруднення.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 15:47 :41