Новини » Політика 28 серпня, 2018, 10:47
Роман Труба відхилив усі 27 кандидатур на провідні посади у ДБР, які подала конкурсна комісія
ZIK
ZIK

Через відсутність результатів поліграфу, які було знищено, неможливо визначити доброчесність усіх 27 кандидатів на провідні посади у Державному бюро розслідувань. Тому директор структури Роман Труба вирішив відмовити конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади у цій структурі.

Про це Роман Труба заявив під час брифінгу, щодо запуску ДБР, який транслював телеканал ZIK.

Він зазначив: призначення на керівні просади у ДБР здійснює зовнішня комісія, що формується із представників ВР, уряду та Президента. Вона й проводить конкурс, обирає переможців та рекомендує їх. Директор у свою чергу ухвалює рішення про призначення кандидатів чи відмову у ньому.

«Директор встановлює відповідність кандидатів до кваліфікаційних вимог, оцінює моральні, професійні, ділові і особисті якості кожного кандидата, враховуючи і результати спеціальної перевірки», – наголосив Труба.

Він зазначив: конкурсна комісія вже оголосила переможців конкурсу на 27 керівних посад, зокрема, очільників теруправлінь чи структурних підрозділів центрального апарату. Після цього комісія була зобов’язаною передати директорові відповідні документи, у тому числі і результати психофізіологічного дослідження.

«Згідно з порядком проведення поліграфу, затвердженим Кабміном, його результати додаються до матеріалів, які впливають на ухвалення кадрового рішення. До того ж матеріали дослідження повинні зберігатися у структурному підрозділі ДБР, який визначить директор. Окрім того, передбачено, що всі матеріали на кандидатів зберігаються п’ять років», – розповів Труба.

Однак, «із незрозумілих причин» на засіданні, де ухвалювалось рішення про визначення переможців, кваліфікаційна комісія ухвалює «дивне, нелогічне та протиправне рішення» знищити результати поліграфу.

«Я тричі звертався до зовнішньої комісії із проханням надати мені результати поліграфу, або акт про їх знищення. Та мені відмовили у наданні будь-яких матеріалів», – підкреслив директор ДБР.

Тож він наголосив: навіть звертався за оцінками таких дій до незалежних фахівців. Їхні висновки одностайні: конкурсна комісія не мала права знищувати результати поліграфу. Адже тепер директор ДБР не може оцінити особисті, ділові та моральні якості кандидатів через відсутність результатів психофізіологічної експертиза. Окрім того, за словами Труби, тепер він не має жодного права ухвалювати призначення запропонованих йому кандидатів.

«Водночас у ЗМІ з’являється багато інформації критичного характеру щодо деяких кандидатів. Дехто з них є фігурантами журналістських розслідувань. Так, один із таких кандидатів фігурує у кримінальному провадженні щодо державної зради. Інший кандидат та члени його родини фігурують не в одній кримінальній справі щодо легалізації коштів, здобутих злочинних шляхом. Ще є кандидат, який тісно спілкується з представниками сепаратистів», – розповів Труба.

Тож він підкреслив: запитань до цих 27 кандидатів дуже багато. Відповіді ж можна було почути в результатах поліграфічної експертизи. Однак, все це було знищено.

«За цей крок конкурсна комісія не нестиме відповідальності. Адже законом цього не передбачено. Та за призначення, відмову у призначенні і за всю діяльність ДБР відповідальність несе його директор. Саме тому сьогодні я ухвалив рішення відмовити конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади. Хочу подякувати всім кандидатам, що взяли участь у конкурсі і, зокрема, тим, хто переміг. Можливо, усі вони – професійні. Підозри щодо них могли бути зняті, коли б директор отримав результати поліграфу. Та конкурсна комісія не дала мені змоги це зробити», – підкреслив директор ДБР.

Тож він зазначив: повертає усі подання конкурсній комісії.

«Ні я, ні будь-хто в ДБР не впливатиме на цей процес. Конкурсна комісія сформована представниками політичних інституцій, тож це саме їхня відповідальність. Рішення за ними. Водночас хочу нагадати, що у ВР є законопроект, який вирішує ці питання, тож я робитиму все, щоб Рада у вересні вирішила цю проблему і передала ці повноваження до ДБР», – заявив Труба.

Та, як би там не було, він запевнив: незабаром ДБР таки розпочне свою роботу. Непризначення керівників теруправлінь та структурних підрозділів центрального апарату не стане перепоною для запуску структури.

«Тому я вирішив: призначаю на посади заступників директорів теруправлінь кандидатів, які перемогли у конкурсі і щодо яких я вже провів спецперевірку, передбачену законом. Я призначаю в. о. структурних підрозділів центрального апарату», – підкреслив Труба.

Як повідомлялось, ще в травні зовнішня конкурсна комісія завершила відбір кандидатів на 27 керівних посад до Державного бюро розслідувань. Однак, згодом голова ДБР Роман Труба заявив, що так і не отримав результатів психофізіологічного дослідження цих конкурсантів. Адже усі експертизи було знищено.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 04:19 :14