вівторок, 28 серпня, 2018, 18:02 Економіка
Рева обіцяє, що держава повністю погасить пенсійну заборгованість перед українцями, які в окупації

Мінсоцполітики розробить нормативний акт, який гарантуватиме виплату несплачених пенсій українцям на окупованих територіях, незалежно від терміну їх припинення

Про це розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, передає прес-служба відомства.

За словами міністра чинне законодавство передбачає лише два варіанти утворення пенсійної заборгованості: з вини підрозділів Пенсійного фонду, або з вини пенсіонера. Втім, зявився й третій варіант, спричинений військовим вторгненням та окупацією Росією частини територій України.

«Ми повинні на законодавчому рівні врегулювати це питання, і сказати нашим людям, що, незалежно від того, коли була припинена виплата пенсій, вони мають право на її отримання за увесь цей період. Це буде прописано, якщо не в законі, то у постанові Кабінету Міністрів. Це принципово, тому що люди повинні знати, що держава про них не забула», – заявив Андрій Рева.

Він також наголосив на необхідності припинення спекуляцій щодо питань пенсійних виплат на окупованих територіях, оскільки держава повністю визнає свої зобов’язання перед українцями, які вимушено залишилися у захоплених державною-агресором населених пунктах.

Як повідомили у Мінсоцполітики, згідно з законом «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», пряму відповідальність за ситуацію, що стала наслідком збройного вторгнення, несе окупант, але зобов’язання держави щодо виплати пенсій громадянам України, які проживають на цих територіях, буде обов’язково виконано. Кошти будуть виплачені в повному обсязі, одразу після невідворотного процесу деокупації українських земель, так як це передбачено восьмим пунктом Мінських угод.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 10:26 :22