Новини » Події 28 серпня, 2018, 17:40
Мирослав Гай пояснив, які фактори призвели до Іловайської трагедії
ZIK
ZIK

Військове керівництво України дійсно не очікувало, що Російська Федерація підступно заведе свої війська на нашу територію. Але так вийшло, що супротивник завів батальйонні тактичні групи, які створили оточення.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів при ГШ Мирослав Гай.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

Начальник Генштабу Збройних Сил України Віктор Муженко заявив, що в серпні 2014 року Іловайськ вже не мав для ЗСУ стратегічного значення та був «одним із тактичних завдань», яке вирішувалось під час масштабної операції на лінії фронту.

«Я розмовляв приватно з Муженком, не можу передавати всі слова, але дійсно не очікували, що Російська Федерація вдень, не ховаючись, заведе батальйонні тактичні групи, які створять оточення. Хоча оточення фактично створило саме цей коридор», – зазначив гість студії.

Заступник голови Ради резервістів при ГШ додав, що такі фактори, як відсутність інформації, спричинили трагедію в Іловайську.

«Відсутність інформації, погана координації між ЗСУ, добровольчими батальйонами, відсутність зв’язку в якийсь момент – теж зіграли, як певний фактор, який спричинив цю трагедію. Звичайно, треба проводити розслідування цих обставин. Але треба чітко розуміти, що люди на війні гинуть, противник завжди намагається створити такі умови, щоб завдати більшого удару. Таке саме завдання стоїть перед нами. І на жаль, в Іловайську противник до певної міри виграв, фактично обхитрив і підступно завів війська на нашу територію, порушуючи всі міжнародні конвенції, закони. Я думаю, ми могли це очікувати», – розповів офіцер запасу.

Він також зазначив, що крім Іловайська були інші стратегічні об’єкти, які потрібно було захоплювати та утримувати.

«Ми зараз послухали очільника Генерального штабу, він мав на увазі, що Іловайськ не був стратегічною метою для Збройних сил. У цій глобальній операції були інші населені пункти, вузлові станції, які потрібно було захоплювати й утримувати. А в нас, на жаль, не було можливості і сил. Щоб ви розуміли, між деякими підрозділами були дірки по десятки кілометрів. Сильно ускладнювало те, що залізничним транспортом не можливо оперативно подавати війська. Якби ми хотіли перекинути певні резерви, то вони б йшли цілими днями, бо пропускали б товарняки. Це алогічна ситуація, але на той момент за законом по іншому бути не могло. В нас керувало СБУ, бо це була не військова операція, а фактично антитерористична. На таких болючих трагедіях вчаться, і зараз в нас є ООС. Військові завжди вимагали, щоб це була а військова операція, не антитерористична», – констатував пан Гай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 05:23 :38