вівторок, 28 серпня, 2018, 19:57 Політика
Марина Ставнійчук: За час війни Україна постійно лише наздоганяла Росію
ZIK
ZIK

Президент Порошенко довго не міг вирішити, чи потрібна Україні миротворча місія на Донбасі. Але коли пообіцяв звернутися про її надання, Росія вже внесла в ООН свій проект резолюції. Тоді українському представництву не залишалось нічого, окрім як наголошувати, що воно не підтримує цього проекту.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла екс-член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

Вона пригадала, що канцлер Німеччини Ангела Меркель відвідала цілу низку країн, зокрема Грузію та Прибалтику, тому Україна в цьому аспекті не є якоюсь особливою.

«Те, що Ангела Меркель прибуде в Україну – це добре, це дасть можливість вкотре поспілкуватися. Але я б хотіла звернути увагу, що Україна зможе довести свою позицію тільки тоді, коли вона цю позицію має», – наголосила експерт.

Вона переконана, що є певні питання, зокрема в плані встановлення миру в державі, реінтеграції Криму та Донбасу.

«Ми виходимо з того, що цілісної позиції по цих ключових питаннях українська влада не має. Візьмімо, наприклад, питання миротворчої місії. Президент Порошенко спочатку говорив, що нам не потрібна ніяка місія і наводив різні приклади, коли тільки починалась розмова щодо комплексного вирішення питання війни в Україні», – розповідає Марина Ставнійчук.

Також вона підкреслила, що Петро Порошенко так само вагався, чи потрібна Україні поліцейська місія ОБСЄ, і це питання до кінця сьогодні так і не вирішено.

«Сьогодні постійний представник України при ООН Володимир Єльченко казав, що Україна приємно здивує на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй свій народ і засмутить РФ. Але я нагадаю, як Президент рік тому обіцяв звернення про надання міжнародної миротворчої місії – ми так нічого і не зробили, крім заяв Петра Порошенка», – підкреслила юрист.

Вона зазначила, що в цей же час Російська Федерація внесла проект резолюції, а українське представництво «бігало з листами і наголошувало, що не підтримує цей проект».

«Тобто ми весь час лише наздоганяли. Судячи з тих ігор, що сьогодні відбуваються всередині влади напередодні виборів, добре, що Ангела Меркель прибуде в Україну», – запевнила екс-член Венеційської комісії.

Окрім цього вона пригадала, що напередодні Ангела Меркель поспілкувалась із президентом США Дональдом Трампом, обговоривши в тому числі і питання України.

«Влада знову видає це за свої великі переможні реляції. Мовляв, це дасть можливість Україні бути почутою. Для Президента сьогодні ключовим може бути не отака «загравальницька» позиція всередині країни, а серйозна позиція комплексних заходів по встановленню миру», – переконана Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 18:46 :33