Новини » Світ 28 серпня, 2018, 6:30
Контакті лінзи становлять велику загрозу для Світового океану

Контактні лінзи отруюють Світовий океан, з’ясували американські вчені. Пластик, з якого виготовлені лінзи, поїдають морські мешканці, передаючи його вгору по харчовому ланцюжку – великим сухопутним тваринам і людині.

Про це повідомляє socportal.

Тільки в США в каналізацію, а після – в стічні води потрапляють 6-10 тонн контактних лінз щорічно. Це 15-20 % всіх лінз, якими користуються американці. 9 з 45 млн користувачів лінз в Америці безтурботно змивають їх в раковину або унітаз.

Очисні споруди не стають перешкодою на шляху лінз в океан – фільтри або не розпізнають їх зовсім, або дроблять на ще більш дрібні частинки.

Вся річ в складі лінз – замість поліпропілену вони виготовлені з суміші оргскла, силіконів і фторопластів. Експерименти показали, що анаеробні і аеробні мікроби на очисних станціях не можуть знищити пластик лінз, а лише послаблюють зв’язок між полімерами.

Автори відзначають, що власники лінз просто не знають, як правильно їх утилізувати і якої шкоди завдають природі – інформація не зазначена на упаковці продукту. Між тим, убезпечити океан від контактних лінз дуже легко – достатньо викидати їх у сміттєвий бак разом з іншими твердими відходами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 01:31 :39